Pobjeda Zadra u Zaboku, utakmica je bila jednosmjerna ulica!

ZABOK – ZADAR  66:80 (10:14, 12:27, 19:19, 25:20).

ZABOK – Dvorana gradskog sportskog centra. Gledatelja 25. Suci: Josip Jurčević, Alfred Jovović, Goran Rogić. Opunomoćenik: Alka Sinković.

ZABOK: G. Marić 8 , Tomas 9 , Ćrnjević 13 , P. Marić 7 , Primorac 12 , Martinko 2 , Krajnović  6, Anzulović  2, Lisica 2 , Maričević  3 , Jambrović  2, Antonić .

ZADAR: Carter 13 , Palokaj 9 , Bursać 8 , Junaković 9 , Onuaku 12 , Paponja , Vuković 5 , Mavra  14, Planinić 8 , Gilbert 2 .

Kako i koliko je utakmica bila borbena, no neefikasna, govori i podatak da je na otvaranju susreta bio „blokiran“ koš, a prvi koševi su kod domaćih bili Tomasa, a kod Zadra Carter u sedmoj minuti postigli su po dva koša.

No, ne želeći da se ponovi iz prethodnog kola Sonik – Puntamika, Zadar je „otkačio brenze“, vukao sa svih strana, a predvodio ga je Mavra i Carter te su gosti otišli na poluvrijeme sa 19 koševa razlike (22:41).

Nastavljeno je u istom ritmu u trećoj četvrtini, a pomoćnik Mršića, koji je kažnjen jednim susretom zabrane vođenja momčadi, Ivan Perinčić, dobro je „trimao“ svojima u cijelom dijelu susreta.  Bila je to jednosmjerna ulica Zadra, a trener Perinčić je pred kraj susreta radi svake eventualnosti pojačao obranu i ostvario pobjedu.

Najbolji u redovima domaćina bio je Antonio Ćrnjević sa 13, dok je kod Zadra bio Dominik Mavra sa 14. koševa.

19. travanj 2024 23:58