Oslabljeni ‘Soniksi‘ izgubili u Zaboku: najbolji kod Zadrana Marko Prskalo postigao 25 koševa

ZABOK – Gradska dvorana Zabok. Gledatelja 200. Suci: Josip Mikulić, Ivan Šverko, Mateo Pavičić.

ZABOK – SONIK PUNTAMIKA 95:85 (23:16, 23:22, 29:25, 20:22)

ZABOK: Levanić–Kutni 12, Buljević 8, Brocić 6, Črnjević 18, Gunjina 23, Martinko, Vranješ, Vručinić 9, Budimir, Ćutuk 10, Antonić, Jacović 9.

SONIK PUNTAMIKA: Marić 19, Palčić 17, Zelanto 13, Lončar 8, Prskalo 25, Bubić, Alić, Bašić 3, Brzoja.

I u najavi gostovanja u Zaboku trener Sonik Puntamike Roko Jurlina kazao je da su domaćini favoriti no da se neće predavati iako ima heterogen sastav, a neki igrači su i ozljeđeni. Tako je i bilo.

Sam početak je pripao Zaboku, nisu se ni snašli Zadrani a već je bilo 11:4 u četvrtoj minuti. Nastavili su domaćini u istom ritmu i poluvrijeme su zaključili s osam razlike, a igrači Puntamike dali su sve od sebe da razlika ne bude veća.

Isto je bilo u trećoj četvrtini, a četvrtu su Zadrani završili u svoju korist, ali nedovoljno za konačan pozitivan skor. Igrač Zaboka Jure Gunjina povezao je tri trice i stavio točku na pobjedu.

Domaća ekipa je bila kvalitetnija, a gostima sve pohvale za borbenost. Najbolji igrač kod domaćih bio je Gunjina sa 23, a kod gostiju Marko Prskalo koji je postigao 25 koševa.

05. svibanj 2024 13:42