SportATLETSKI VIŠEBOJ

Karla Žilić prvakinja s novim hrvatskim rekordom, Luni Mandić također zlato, a Emiliu Pucaru srebro

Piše I. Gjergja
28. veljače 2023. - 19:59

U organizaciji AK Mladost u Zagrebu održano je pojedinačno dvoransko Prvenstvo Hrvatske u atletskom višeboju. Na dvodnevnom prvenstvu nastupilo je četvero članova Atletskog športskog kluba Zadar, koji su osvojili tri medalje, od čega dvije zlatne i jednu srebrenu, Odlične rezultate zadarski AŠK-ovci su dodatno ukrasili s nekoliko osobnih i klupskih rekorda te jednim hrvatskim rekordom.

Tako se mlađa kadetkinja Karla Žilić okitila naslovom prvakinje Hrvatske u četveroboju osvojivši ukupno 2 328 bodova, što je njezin novi osobni, klupski i hrvatski rekord. Karla je od svojih suparnica bila bolja u dvije discipline (55 m prepone i 400 m), a lzaostala je za konkurencijom samo u skoku u dalj (drugo mjesto) te u bacanju kugle (2 kg, osmo mjesto). Njezin učinak je sljedeći: 55 m pr. 8,97 (novi osobni i klupski rekord u dvorani te najbolji rezultat u Hrvatskoj), 400 m 1.03,27 (novi osobni i novi klupski rekord u dvorani) te najbolji rezultat u Hrvatskoj, bacanje kugle (2 kg) 8.28 m (novi osobni rekord u dvorani), skok udalj 4.92 m (novi osobni rekord u dvorani).

Za mlađe kadetkinje u četveroboju je nastupila i Marija Gospić osvojivši sedmo mjesto s osvojenih 1 939 bodova. Luna Mandić je u konkurenciji dvadeset i pet kadetkinja u petoboju osvojila 3 285 bodova (novi osobni rekord u dvorani) što joj je bilo dovoljno da osvoji 1. mjesto, zlatnu medalju i naslov prvakinje Hrvatske. Luna je postigla sljedeće rezultate: 60 m pr. 9.29 sekundi (novi osobni i novi klupski rekord u dvorani), skok uvis 1.43 m, skok udalj 5.19 m (najbolja od svih atletičarki), bacanje kugle (3 kg) 10,05 m (novi osobni rekord u dvorani), 600 m 1.45,34.

U konkurenciji pet mlađih juniora u sedmoboju Emilio Pucar je osvojio 2. mjesto i srebrenu medalju s ukupno osvojenih 3 779 bodova (novi osobni i novi klupski rekord u dvorani), a pojedinačni rezultati su mu sljedeći: 60 m 7.64 sekunde (novi osobni rekord u dvorani), 60 m pr. 8,99 sekundi (novi osobni rekord u dvorani), skok s motkom 1.90 m (novi osobni i novi klupski rekord u dvorani), bacanje kugle (5 kg) 9.51 m (novi osobni rekord u dvorani), skok uvis 1.58 m.,1000 m 2,46,55 (novi osobni i novi klupski rekord u dvorani).

- U konkurenciji 11 klubova u natjecanju koji su osvojili medalje AŠK Zadar je s osvojene tri medalje, osvojio ukupno

odlično treće mjesto. Zanimljivo da su Karla i Marija sve četiri discipline, odnosno Luna svih pet disciplina odradile u jednom danu što je specifičnost atletskog višeboja, dok je Emilio svojih sedam disciplina odradio u dva dana. Sa rezultatima ostavrenim u Zagrebu smo zadovoljni, kazao nam je tener i predsjednik AŠK Zadar Ivaica Šola.

18. travanj 2024 15:17