SportU DUBLINU

Drugom pobjedom protiv Irske, Hrvatska osigurala prvo mjesto u pretkvalifikacijama: hoće li otići i na Eurobasket 2025.?

Piše Dražen Žura
29. srpnja 2023. - 17:36

DUBLIN – Dvorana ‘National Basketbaal Arena‘. Gledatelja:1500. Irska – Hrvatska 61: 95 (12:20, 22:22,8:21, 19:32).

Suci: Martins Kozlovskis (Latvija), Fernando Calatrava i Tores Sanchez (Španjolska). Suci

IRSKA: Fulton (8) Murphy (12), Flood (10), O‘ Sullivan (3), C.Quinn (3), Blount (4), Carroll (6), Badmus (10), Treacy, Alajiki, N.Quinn ( ) Igiehon (2).

HRVATSKA: Perković (15), Filipović, Kapusta (11), Prkačin (6), Kalajžić (4), Gnjidić (6), Mazalin (4), Badžim (9), Branković (10), M.Drežnjak (4), D.Drežnjak (17), Ljubičić (9).

Hrvatska je svojom drugom pobjedom protiv Irske, ovoga puta u Dublinu došla do treće ukupne, i na taj način osigurala prvo mjesto u skupini, u pretkvalifikacijama za kvalifikacije (dobro ste pročitali op.p.) u kojima će se odlučiti tko ide na Eurobasket 2025.

Na fotografiji: Josip Sesar

Damir Škomrlj/Cropix

Izbornik, Josip Sesar, u premijernom nastupu u tri odigrana kola ne zna za poraz, što bi mogao biti ‘špurijus‘ da ćemo s njime i do EP-a ! Preostaje još i ogled s Luksemburgom u srijedu pa bi tako Sesar prvu misiju trebao završiti s „pokerom” u rukama.

Inače, kroz utakmicu, u prvoj dionici daleko bolje nego u drugoj koja je pak završena neriješenim ishodom (22:22). Onda je uslijedila igra „ tko će manje”, pa se moglo zabilježiti da je u 6.minuti treće četvrtine rezultat bio 5:5!!!

Dobro je što se vanjski šut za tri poena otvorio Dariju Drežnjaku, pogodio je četiri puta, kasnije je i Borna Kapusta imao svoju rolu s dvije i tu su Irci bili bez odgovora. Kasnije se samo čekalo kraj i koliko će uvjerljiva biti pobjeda Hrvatske.

27. travanj 2024 16:52