SportKATASTROFA KAUBOJA

Debakl u Budimpešti! Crna Gora ‘razbila‘ Hrvatsku, Horvatovi izabranici nsu imali šanse

Piše PSD, Hina
20. siječnja 2022. - 17:58

Hrvatska rukometna reprezentacija je na otvaranju drugog kruga Europskog prvenstva u Budimpešti izgubila od Crne Gore sa 26-32 i praktički  ostala bez izgleda za plasman u polufinale.

Nakon što je uz Nizozemsku bila najugodnije iznenađenje prvog dijela natjecanja, Crna Gora je nastavila s odličnim rezultatima i na otvaranju drugog kruga. Nažalost, pobjedom protiv Hrvatske.

Desetkovana koronom, Crna Gora je na startu prvenstva poražena od svjetskih prvaka Danaca 30-21. Ali je zatim dobila Sjevernu Makedoniju sa 28-24, te na kraju šokirala Sloveniju sa 33-32 i poslala je kući. Pobjednički niz nastavila je i protiv Hrvatske pobijedivši neočekivano lako sa šest razlike.

Hrvatska je loše otvorila susret, no još je gore završila utakmicu. Crnogorska vrsta je u 13. minuti povela s dva gola razlike (5-3),u 28. minuti je imala četiri gola viška (13-9), a na koncu poluvremena i velikih šest razlike (15-9). U nastavku susreta Hrvatska je u nekoliko navrata smanjila na četiri gola zaostatka, no u posljednjih 10 minuta ušli smo sa čak osam golova zaostatka (20-28). Na koncu je završilo

Crnogorci su nas u potpunosti nadigrali u svim segmentima igre. Bili smo spori i nedovoljni čvrsti u obrani, te bezidejni u napadu.

Crnu Goru su do velike pobjede predvodili Miloš Vujović i Branko Vujović sa po sedam golova, dok je sjajni Nebojša Simić sakupio 14 obrana. U hrvatskim redovima Ivan Čupić je sabio sedam, a Luka Cindrić pet golova. Ivan Pešić je imao  sedam, a Mirko Alilović tri obrane.

Večeras se u našoj skupini još sastaju Francuska i Nizozemska, te Danska i Island.

Drugi nastup hrvatski rukometaši će imati u subotu u 20.30 protiv Danske.

Crna Gora – Hrvatska 32:26 (15:9)

Budimpešta – Budapest multifunkcionalna arena. Gledatelja 5037.

Suci: Jorum i Kleven (Norveška).

Crna Gora: N. Simić (14 obrana), Matović (1 obrana), F. Vujović, Čavor (4), Lazović, Čepić (1), B. Vujović (7), M. Vujović (7), Kaluđerović (1), Simović, Ševaljević (4), B. Simić, Lasica (2), Vujačić, Anđelić (1), Grbović (5).

Hrvatska: Pešić (7 obrana), Alilović (3 obrane), Marić (1), Gadža (2), Gojun, Načinović (2), Ivić, Čupić (7), Slišković, Cindrić (5), D. Mandić (1), Lučin (2), Martinović (1), Šipić (3), Glavaš, Jelinić (2).

Sedmerci: Crna Gora 1(1), Hrvatska 4(4).

Isključenja: Crna Gora 10 minuta, Hrvatska 6 minuta. (T.B.)

Tijek susreta

CRNA GORA - HRVATSKA 32:26 (15:9)

60' Utakmica je završila rezultatom 32:26 za Crnu Goru

54' Cindrić sada nije zabio čisti zicer i to je praktički to

47' Ponovno se Crnogorci vraćaju na +6, sve je izglednije da se Hrvatska neće uspjeti vratiti

43' Imali smo priliku smanjiti zaostatak na -4, ali Simić lagano brani Gadžin udarac

39' Crnogorci su ponovno došli do +6. I dalje prelagano dopuštamo pogotke i nemamo recept za napad

35' Alilović odmah upisuje dvije obrane i približili smo se na -4. Crnogorski izbornik odmah je pozvao time out

31' Počelo je drugo poluvrijeme, Horvat je odmah na početku u igru uveo Mirka Alilovića

30' Prvo poluvrijeme je završilo i Crnogorci su otišli na odmor s prednošću od 15:9. Hrvatska se stalno muči u napadu, a Crna Gora prelagano postiže pogotke

25' Crnogorci nam prelagano zabijaju golove, a mi se i dalje mučimo u napadu

20' I dalje se mučimo u napadu, akcije uglavnom moramo završiti individualnim potezom

14' Pešić ne može ništa obraniti, Hrvatska u napadu griješi i Crnogorci odlaze na +3

9' Simić sjajno brani na početku i zadaje puno problema našem napadu

6' Norveški suci su odmah u početnim minutama isključili po jednog igrača sa svake strane. Obje ekipe griješe u napadau na startu i rezultat je poravnat

1' Utakmica je počela

30. travanj 2024 07:50