StoryEditorOCM
ForumPOSLJEDNJI POZDRAV

Stotine ljudi stižu na tužni oproštaj od Zlatka Kranjčara: na Mirogoju se okupile legende Dinama, obitelji, Zagrepčani ….

Piše SN
5. ožujka 2021. - 15:28

15.20 sati - I nebo je proplakalo na Mirogoju. Krenula je sjetna pjesma za Cicu - 'Dobro mi došel prijatel', pa 'Moj Zagreb, tak imam te rad', a potom se otvoril nebo i počeo je jak pljusak.

15.00 sati - Unatoč najavljenom manjem broju ljudi na Mirogoju, stotine Zagrepčana došle su ispratiti Zlatka Kranjčara na posljednje počivalište. U tijeku je davanje sućuti, sve se odvija mirno i dostojanstveno, baš onako kakav je bio i sam Cico. Stigao je i Zlatko Dalić, Aco Petrović, Stipe Pletikosa, Joe Šimunić, Dinamove legende koje su bile i na komemoraciji, brojni igrači koje je Kranjčar vodio tijekom bogate karijere...

14.56 sati - Unatoč najavljenom manjem broju ljudi na Mirogoju, stotine Zagrepčana došle su ispratiti Zlatka Kranjčara na posljednje počivalište. U tijeku je davanje sućuti, sve se odvija mirno i dostojanstveno, baš onako kakav je bio i sam Cico. Stigao je i Zlatko Dalić, Aco Petrović, Dinamove legende koje su bile i na komemoraciji, brojni igrači koje je Kranjčar vodio tijekom bogate karijere...prenose Sportske novosti

14.35 sati- Već sada je na Mirogoju oko tristotinjak ljudi koji su došli odati počast legendi Dinama Zlatku Kranjčaru.

Tužan, ali dostojanstven je ovaj petak kada se svi kojima je plava boja u srcu opraštaju od Zlatka Kranjčara, igračke i trenerske legende Dinama i hrvatskog nogometa i čovjeka čiji su osmijeh, vedrina i gospoština, ali i fakinaža bili simbol Zagreba.

Komemoracija za Cicu održana je točno u podne u zagrebačkom hotelu Westin, a pogreb je u 15 sati na Mirogoju.

Najavljeno je kako se zbog epidemioloških mjera i posljedičnog protokola neće moći oprostiti svi koji bi to željeli, ali moći će mu pohoditi grob u Aleji velikana, gdje su odnedavna napadački dvojac iz "zlatne generacije 1967." Slaven Zambata i Krasnodar Rora. Međutim, po posljednjim najavama, očekuje se i dolazak navijača, građana koji žele odati počast velikom Cici. Najavljeno je također kako će do groba moći samo uža obitelj i prijatelji te predstavnici različitih naraštaja Cicinih suigrača. 

Komemoraciju je organizirao GNK Dinamo uz sugestije i konzultacije s obitelji, koju je predstavljao Niko Kranjčar. U skladu s propisanim epidemiološkim mjerama, komemoracija je bila zatvorenog tipa u organizaciji kluba i obitelji Kranjčar. 

Osim Cicine obitelji i najbližih prijatelja, bili su prisuni predstavnici brojnih generacija Dinama i hrvatske reprezentacije... Među ostalima bili su Velimir Zajec, Marko Mlinarić, Stjepan Deverić, Tomo Ivković, Zvonimir Boban, Robert Prosinečki, Aljoša Asanović, Nikola Jurčević, pa predstavnici šampionske generacije Zagreba Antonio Franja, Dalibor Poldrugač...bivši izbornici Miroslav Blažević, Mirko Jozić i Ante Čačić, ministrica sporta Nikolina Brnjac...

24. travanj 2024 20:08