StoryEditorOCM
ForumPOD TEMPERATUROM

Ministar Beroš se javio iz izolacije: ‘Nije ovo laka bolest...Trudio sam se zaštititi, ali nisam uspio‘

Piše PSD
21. studenog 2020. - 19:51

Ministar zdravstva Vili Beroš za RTL javio se iz izolacije. Doznajte zna li gdje se zarazio i koliko je alarmantna situacija jer je oboren novi rekord. U setu pitanja o mjerama i bolnicama punim Covid pacijenata Leoni Šiljeg ministar je otkrio da se u utorak sastaje sa županima.

Na pitanje o zdravstvenom stanju Beroš je rekao:

- Danas mi je temperatura nešto manja, moram priznati da je bila dosta visoka, priznajem da nije ovo laka bolest. Vjerujem da će sve biti u redu. Slušam upute liječnice, ali stanje mi omogućava komunikaciju sa suradnicima, s predsjednikom i potpredsjednikom Vlade, s g. Capakom...

A na pitanje gdje se zarazio, ministar kaže:

- Stalno nosim masku, rukavice ne jer imam alergiju. Mi nažalost u ministarstvu imamo nekoliko prostora za sastanke koji nemaju mogućnost prozračivanja... U svakom slučaju trudio sam se zaštiti, ali nisam uspio, kazao je ministar za RTL.

O rastu broja zaraženih, ali i umrlih Beroš kaže:

- U svakom slučaju je alarmantno. Potrebno je pojačati našu osobnu odgovornost. Mi govorimo o mjerama. Poznato je za i ranije mjere, da smo ih se svi skupa pridržavali. Vidim i dalje po gradu da ljudi ne nose maske, da se druže. U utorak ćemo razgovarati sa županima, to je prilika da se dotaknemo svih problema. Niti jednu priliku za razgovor ne treba propustiti. Mnogi kritiziraju ove mjere. Možemo uvesti i strože mjere, ali ako ljudi neće nositi maske i družiti se na privatnim okupljanima... Sve je prilika da pokažemo odgovornost, poručuje.

Kaže da se čuo s nekoliko europskih kolega.

- Svi promišljamo iste. Mnoge države su uveli ranije mjere, ali nemaju rezultate. Nitko nema čarobni štapić. Stalo treba promišljati o novim mjerama.

O aktivaciji zagrebačke Arene i šatora kaže:

- Naš zadatak je biti pripravan za sve. Zato je sve spremno. Mobilizirali smo jedan hotel u Čakovcu, rekao je.

Na pitanje je li realno da cjepivo do Božića bude u Hrvatskoj, Beroš kaže:

- Dovoljno rano smo se priključili svim europskim inicijativama za nabavu cjepiva od raznih proizvođača. Kao država smo napravili sve. Sad je sve na proizvođačima.

16. travanj 2024 14:05