StoryEditorOCM
ForumSASVIM ISKRENO

Gari Capelli o neizvjesnoj turističkoj sezoni: Sve što isplaniramo da će tako i tako funkcionirati može se srušiti u roku od 24 sata

Piše PSD
20. travnja 2020. - 22:25

Ministar turizma Gari Capelli u Dnevniku Nove TV objasnio je kako se hrvatska sprema za nadolazeću turističku sezonu nakon epidemije koronavirusa.

''Mi smo prošli tjedan odradili većinu toga. Sad je na epidemiolozima da sjednemo zajedno i brusimo to do finih detalja. Mi smo iz struke svi koji smo sjedili za stolom napravili svaki detalj. No kako je ovo nemoguća situacija, sve što isplaniramo da će tako i tako funkcionirati, može se srušiti u roku od 24 sata. Međutim, nama je cilj da to sve napravimo'', kazao je Capelli.

Rekao je da se već sastaju državna tijela s tajnicima iz Češke koja svoje granice želi zatvoriti na godinu dana.

Hrvatska kao sigurna zemlja

Na pitanje kako će hrvatska privući goste, Capelli kaže da za to postoji pripremljen program. ''Sljedeći tjedan će Vijeće turističke zajednice dati zeleno svijetlo i mi ćemo biti spremni kad idemo u pregovore s bilo kojom zemljom uložiti u PR marketing i one sigurnosne stvari koje se odvijaju u Hrvatskoj, rekao je ministar turizma''.

''Vidite kolika je prednost Stožera, cijele epidemiološke situacije i ljudi koji su radili, Vlade koja je slušala i radila. Prepoznati smo u cijeloj Europi i svijetu, naročito kod susjeda po tome da kontroliramo situaciju i da smo sigurna zemlja. Zbog toga žele ljudi doći. To je dokaz da je Vlada uspjela kontrolirati situaciju'', kaže Capelli.

''Neće biti zatvaranja restorana''

Kada je riječ o ugostiteljima i zatvaranju restorana, ministar kaže da ne osjeća krivicu.

''Nije bitno sada tko je kriv ili nije kriv. Danas smo na sastanku riješili sve detalje tko je i što trebao, epidemiolozi su nam dali detaljnije objašnjenje što treba kad se preuzima hrana. Oni će sutra formalno dobiti jednu kratku posjetu, dobit će zeleno svjetlo, neće biti nikakvih kažnjavanja, nikakvih zatvaranja'', poručio je ministar turizma.

19. travanj 2024 01:55