Vaterpolovažna pobjeda

Vaterpolisti Juga nanijeli prvi poraz viceprvaku Europe i došli nadomak plasmana na ‘Final 8‘

5. veljače 2020. - 21:55

Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja napravili su veliki korak prema plasmanu na "Final 8", nakon što su u susretu 8. kola A skupine Lige prvaka na plivalištu Gruž pobijedili Olympiacos sa 13-9 (4-3, 5-1, 2-3, 2-2) nanijevši grčkom prvaku prvi poraz.

Dubrovački sastav je izborio važnu pobjedu protiv europskog doprvaka, a ključnim se pokazala druga četvrtina koju je Jug dobio sa 5-1.

Olympiakos je poveo 3-1, no Jug se potom razbudio i zabio šest golova u nizu za vodstvo 7-3. Na poluvremenu je momčad Vjekoslava Kobešćaka imala pet golova prednosti (9-4) i u nastavku susreta uspjela je sačuvati prednost.

Jug su do pobjede vukli Paulo Obradović, Loren Fatović i Luka Lončar sa po tri gola te sjajni vratar Toni Popadić. Kod gostiju najefikasniji su bili Maro Joković i...

25. travanj 2024 12:36