Vaterpoloep vaterpolo

Hrvatske vaterpolistice uvjerljivo poražene od Italije u četvrtfinalu, iako su pružile dobar otpor favoritkinjama

5. rujna 2022. - 18:52

Hrvatske vaterpolistice poražene su od Italije rezultatom 8:16 u četvrtfinalu Europskog prvenstva. Bio je to očekivni poraz, ali i dobra predstava Barakudica koje su pružile veliki otpor favoriziranim Talijankama. Puno bolje su izgledale izabranice Aljoše Kunca nego u utakmici s Grčkom.

Već nakon prve četvrtine bilo je jasno kako će talijanske vaterpolistice zasigurno slaviti, ali nije to pokolebalo naše djevojke. U drugoj, a pogotovo trećoj četvrtini rezultat je bio sasvim zadovoljavajući, izgubile su taj period sa samo golom razlike (2:3). Zabile su naše po dva pogotka u svakoj četvrtini – osam ukupno. I obrana je bila puno pokretljivija, življa. Otežale su Barakudice Talijankama koliko god su mogle.

Na trenutke se situacija u bazenu činila u egalu. Nije se Hrvatska d...

26. lipanj 2024 01:10