Vaterpolodubrovnik u 20 sati

Finale regionalne lige: Jug kontra Mladosti za titulu

15. srpnja 2020. - 12:06
Damir Krajač/HANZA MEDIA

Očekivano, večeras u 20 sati, u finalu dvanaestog izdanja Regionalne lige igrat će Jug Adriatic osiguranje i Mladost.

Nakon što su Zagrepčani sa 14:12 u prvom polufinalu, daleko zanimljivijem, dobili hercegnovski Jadran Carine, Jug AO je u drugom polufinalu bez problema svladao splitski Jadran (19:11).

Prvi je u prvom napadu domaćina u drugom polufinalu potegao kapetan Xavi Garcija, te realizirao igrača više. Sastav sa Zvončaca je priželjkivao učiniti utakmicu zanimljivom. Uspio je (tek) početak. Izjednačio je Zvonimir Butić, Antonio Dužević je prepolovio prednost domaćina nakon što su Hrvoje Benić, te opet Garcia potpisali 3:1 na semaforu.

Jadran je imao priliku za 3:3. Međutim, rampu je podigao u tom trenutku Toni Popadić, razbranio se nakon toga, a s druge strane Jugaši su naštimali ruku u napadu. Na kraju prve četvrtine bilo je 5:2 za Jug AO. Popadić je desetu obranu upisao pola minute prije kraja druge četvrtine, koju je pogotkom zaključio Filip Kržić za plus pet domaćina (9:4). Najveću prednost – plus 10 (18:8) – Jugaši su imali sredinom posljednje četvrtine.

Bajić: Finale ćemo bolje otvoriti

Trener Mladosti Zoran Bajić je na splitskom Zvončacu nakon što je njegova momčad dobila splitski Jadran i u drugoj utakmici polufinala doigravanja za prvaka te uplovila u finale domaćeg prvenstva, izjavio: ‘Idemo po oba trofeja’. Mladost brani naslov pobjednika Regionalne lige.

Sinoć se opet oglasio Bajić.

- Novljani su se odlično držali prve tri četvrtine, a nakon toga je presudila naša duža klupa, želja i volja da se vratimo. Vjerujem kako ćemo se dignuti nakon ove utakmice, te da ćemo bolje otvoriti finale.

Jugaš Paulo Obradović je odgovorio Bajiću i prije završnog turnira, priželjkujući kako će dobiti Splićane te se za trofej ‘potući’ s Mladosti.

Obradović: Čeka nas težak zadatak

- I ja kažem isto što je rekao Bajić. Uzet ćemo oba trofeja. Po meni je naša prednost to što smo bili najbolji u ligaškom dijelu i što smo domaćini završnog turnira. Mi u Gružu ne smijemo izgubit, Gruž je naša prednost.

- Mladost je možda u prednosti jer je uzela prvi trofej, Kup Hrvatske, pa je nekako mirnija. Čeka nas težak, baš težak zadatak. Neće biti lako uzeti niti jedan trofej, Trebat će se dobro namučiti, ali, cilj je uzeti oba trofeja – istaknuo je Obradović.

Jug Adriatic osiguranje - Jadran (ST) 19:11 (5:2, 4:2, 6:3, 4:4)

Dubrovnik - Bazen u Gružu.

Suci: Ante Bura (Šibenik) i Marko Matijević (Zagreb).

Jug Adriatic osiguranje: Popadić (12 obrana), Macan, Fatović (3), Lončar (2), Kržić (1), Garcia (2), Lozina (1), Merkulov, Papanastasiou, Žuvela, Benić (5), Obradović (2), Jarak, Tomasović (3).

Jadran (ST): Anić (4 obrane), Burić (2), Čondić Kadmenović, Krapić, Butić (3), Pejković, Vrdoljak (1), Bego, Visković, Delić (1), Šetka (1), Dužević (3), Čelar, Borovčić Kurir.

Igrač više: Jug Adriataic osiguranje 9/12, Jadran (ST) 3/14.

Peterci: Jadran (ST) 0/1.

Mladost - Jadran Carine (HN) 14:12 (1:3, 3:3, 6:4, 4:2)

Dubrovnik - Bazen u Gružu. Gledatelja 200.

Suci: Nenad Periš (Split) i Veselin Mišković (Kotor).

Mladost: Marcelić (2 obrane), Radu (1), Miloš (1), Biljaka, Ćuk (3), Bajić, Bukić (7), Lazić, Bowen, Dašić, Kunac, Kharkov (1), Jurlina (2 obrane), Vrlić (1).

Jadran Carine (HN): Tešanović (9 obrana), Čagalj, Popadić (3), Obradović, Baničević, Averka (5), Mijušković, Gardašević, Radović (3), Spaić (1), Brkić, Petković, Đurović, Vučurović.

Igrač više: Mladost 3/8, Jadran Carine (HN) 5/12.

Peterci: Mladost 2/2, Jadran Carine (HN) 1/1.

Luka Bukić najbolji igrač i strijelac lige

Uoči utakmica hrvatski izbornik Ivica Tucak, povjerenik natjecanja Milivoj Bebić te predsjednik Jug Adriatic osiguranja Tomislav Dumančić uručili su nagrade najboljim pojedincima ligaškog dijela.

Najbolji igrač i strijelac je Luka Bukića, njegov suigrač iz Mladosti Ivan Marcelić je proglašen najboljim vratarom, a najbolji mladi igrač lige je 19-godišnji Miroslav Perković, centar Primorca.