Tenisdavis cup

Prižmić nije uspio do važnog boda u meču preko dva sata, sve karte Hrvatska sada polaže na Goju i dvojac u parovima

Piše Iva Majić
15. rujna 2023. - 17:55

Hrvatska teniska reprezentacija nastavlja svoj put u Davis Cupu, a danas su na rasporedu ključni mečevi protiv Finske. Izabranici Vedrana Martića moraju upisati pobjede u idućim mečevima, ako žele biti dio završnice u Malagi na kojoj ima mjesta samo za najboljih osam na svijetu.

Standardno su prvo snage na terenu odmjerili drugi reketi reprezentacija, a u ovom slučaju bili su to Dino Prižmić (ATP- 168.) i Otto Virtanen (ATP- 125.) koji su na terenu na Gripama igrali preko dva i pol sata.

Finac je svladao Splićanin rezultatom 6:4, 3:6, 6:3 i tako pobjedom donio važan bod svojoj reprezentaciji.

U prvom setu Finac je stigao do ranog brejka u trećem gemu, a kako je to bio jedini u prvoj dionici, bilo je dosta za vodstvo Virtanena. Splićanin je bio blizu izjednačenja u osmom gemu u kojem se odigralo čak 19 poena, ali je Virtanen ipak obranio svoj servis.

U drugom setu, Virtanen je na rezultatu 2:2 stigao do brejka, ali je Prižmić odmah isto reagirao za izjednačenje 3:3. Zatim je obranio svoj, a uzeo protivnički servis za 5:3 na semaforu u drugoj dionici. Finac u devetom gemu nije uspio do brejka pa je domaći uzdanik osvojio drugi set sa 6:3. Prižmić je uhvatio dobar ritam i na krilima maloborjnih, ali glasnih domaćih navijača nekako je izgledalo kako će uspjeti do boda za Hrvatsku. No, treći set je Finac uzeo uvjerljivo, a njegov servis bio je teško branjih hrvatskomm reprezentativcu.

U četvrtom gemu odlučujućeg seta, Virtanen nije iskoristio dvije brejk lopte. Međutim, do brejka je došao u šestom gemu u kojem smo kod predzadnjeg poena (osmog) mogli vidjeti nevjerojatne poteze i brzinu domaćeg uzdanika. No, nismo ni trepnuli i već je bilo 5:2, jer je sedmi gem Finac uzeo s 40:0. Kopirao je to Prižmić za 5:3 i ostanak u igri.

Međutim, uhvatio je Virtanen ruku na servisu te uzeo zadnji gem za pobjedu Finske u prvom današnjem dvoboju,

Iako je Splićanin bio na domaćem terenu, ni Virtanen nije imao lošu podršku. Dapače, omjer navijača u "kockicama" i onih pak u plavo-bijelim obilježjima je gotovo pa jednak. No, još stignete na preostala dva meča u danu, a sljedeći nastupa Borna Gojo (ATP- 77.) protiv Emila Ruusuvuorija (ATP- 57.). Jako važan meč za Malagu...