Strani nogometpremier league

Težak poraz Manchester Uniteda na Old Traffordu, Tottenham im je zabio šest golova

4. listopada 2020. - 20:02

U derbiju četvrtog kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je na Old Traffordu deklasirao Manchester United sa 6-1.

Momčad Josea Mourinha nanijela je "Crvenim vragovima" jedan od najtežih domaćih poraza u povijesti kluba. Teže su stradali tek tri puta - 0-6 od Aston Ville u ožujku 1914. godine, 0-6 od Huddersfield Towna u rujnu 1930., te 1-7 od Newcastle Uniteda u rujnu 1927.

Tottenham je već nakon prvog poluvremena vodio sa 4-1 postavši prvi klub nakon 1957. koji je na Old Traffordu u prvih 45 minuta zabio četiri gola. Zadnjima je to uspjelo upravo Spursima u susretu u kojem su slavili sa 4-3.

Nije tako izgledalo nakon što je domaćin poveo u 2. minuti golom Brune Fernadesa iz jedanaesterca. No, samo pet minuta kasnije bilo je 2-1 za goste. U 4. minuti je Tanguy...

19. travanj 2024 06:05