Strani nogometpremier league

Pobjeda Arsenala na Old Traffordu, Southampton slavio na gostovanju kod Aston Ville

1. studenog 2020. - 19:48

U derbiju sedmog kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je na gostovanju pobijedio Manchester United sa 1-0 ostvarivši prvu ligašku pobjedu na Old Traffordu u posljednjih 14 godina.

Zadnji put "Topnici" su slavili u "Kazalištu snova" u rujnu 2006. rezultatom 1-0, a gol odluke zabio je Emmanuel  Adebayor u 86. minuti.

I ovoga puta Arsenal je slavio sa 1-0, a pitanje pobjednika razriješio je Pierre-Emerick Aubameyang u 69. minuti iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Paul Pogba.

ManU je bio najbliže golu u 85. minuti, no Donny van de Beek je pogodio stativu.

U "ljepotici" kola Southampton je na gostovanju pobijedio Aston Villu sa 4-3, a briljirao je veznjak "svetaca" James Ward-Prowse, koji je 26. rođendan proslavio sa dva pogotka i jednom asistencijom.