Strani nogometliga prvaka

Mario Pašalić zabio na Old Traffordu, Ronaldo uzvratio u ludoj utakmici, uvjerljivi Chealsea i Bayern, pobjeda Juventusa

20. listopada 2021. - 23:04

Sjajnu, zanimljivu utakmicu odigrali su u Ligi prvaka na Old Traffordu Manchester United i Atalanta. Gosti su na poluvremenu, uz gol Marija Pašalića, vodili s 2:0, ali United je u nastavku stvorio pregršt prilika i zasluženo došao do preokreta te slavio s 3:2.

Pašalić je doveo Atalantu u vodstvo u 15. minuti, nakon oštrog ubačaja Zappacoste zdesna ubacio se ispred McTominaya te iz blizine pogodio mrežu nemoćnog De Gee. Već u 29. minuti bilo je 0:2, Demiral je bio najviši u skoku nakon kornera i pogodio glavom. Ipak, United se probudio u samoj završnici prvog poluvremena, no dvije prilike propustio je Rashford te jednu Fred.

Dominacija 'crvenih vragova' nastavila se i u drugom dijelu, a u 53. minuti Rashford je napokon pogodio mrežu. Nakon pogreške Iličića, engleskog reprezentativca proigrao je Fernandes, a Rashford je zabio iskosa slijeva. U 68. minuti Pašalić je izašao iz igre, a sedam minuta potom Maguire je nakon pogreške Freulera zabio za izjednačenje. Potpuni preokret donio je Cristiano Ronaldo u 81. minuti, glavom nakon centaršuta Shawa. Ovom pobjedom United je izbio na prvo mjesto u svojoj skupini, gdje je Villarreal s 4:1 u gostima nadigrao Young Boys.

Barcelona je upisala prve bodove u ovosezonskoj Ligi prvaka, s minimalnih 1:0 na Camp Nouu je pao Dynamo Kijev. Jedini strijelac bio je Pique, koji je u 38. minute dočekao Albin ubačaj slijeva i nogom zabio gol. Gosti nisu imali niti jedan udarac prema golu, no ni Katalonci nisu briljirali, ali najvažnije za njih je da su osvojili tri boda i ostali u utrci za prolazak skupine.

Na ruku Barceloni ide i rezultat iz Lisabona, gdje je Bayern s 4:0 slavio kod Benfice. Dugo su domaćini držali 'nulu', VAR je Bayernu poništio dva gola, ali Bavarci su u zadnjih 20 minuta sasvim razbili Benficu. Mrežu domaćina načeo je Sane iz slobodnog udarca, zatim je Everton zabio autogol, a zabili su još Lewandowski te još jednom Sane. Za posljednji pogodak Saneu je asistent bio Stanišić, koji je ušao u 77. minuti.