Strani nogometriješeno u završnici

Liverpoolu prvi trofej sezone: ‘redsi‘ su pobijedili u 100. izdanju Community Shielda aktualnog prvaka Manchester City

30. srpnja 2022. - 20:48

Nogometaši Liverpoola osvojili su prvi pokal sezone svladavši na King Power stadionu u Leicesteru Manchester City s 3-1 u jubilarnom, 100. izdanju Community Shielda, okršaja između prvaka lige i pobjednika FA kupa. .

Trent Alexander-Arnold doveo je u 21. minuti Redse u vodstvo sjajnim udarcem s 20-tak metara, a momčad Juergena Kloppa je otišla s prednost unatoč dvije sjajne prilike Cityjeva novog norveškog pojačanja Erlinga Haalanda.

Cityju je izjednačio u 70. minuti kada je udarac Phila Fodena odbio vratar Adrian, a argentinska zamjena Julian Alvarez bio je prvi na lopti i postigao svoj prvi pogodak za klub.

Sudac Craig Pawson dosudio je u 83. minuti penal za Liverpool nakon igranja rukom braniča Cityja Rubena Diasa, a Mohamed Salah je sigurno izveo jedanaesterac. Konačnih...

17. travanj 2024 00:27