Strani nogometnjemački kup

Hoffenheim, Schalke i B. M‘gladbach prošli, Hertha ispala od drugoligaša Eintracht Braunschweig nakon izvođenja jedanaesteraca

31. srpnja 2022. - 22:21

Nogometaši Hoffenheima, Schalkea i Borussije M'gladbach preskočili su prvu rundu u njemačkom Kupu, dok je berlinska Hertha ispala.

Hoffenheim se mučio protiv četvrtoligaša Roedinghausena pobijedivši tek nakon produžetaka sa 2-0.

Golove su zabili Muhamed Kabak u 115. minuti, te Gircha Promel 118 tri minute kasnije. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić započeo je susret u gostujućim redovima i igrao je do 64. minute.

Produžetak je trebao i Freiburgu protiv drugoligaša Kaiserslauterna. Na koncu su gosti slavili sa 2-1.

Kaiserslautern je poveo u 32. minuti fantastičnim golom Marlona Rittera s 50 metara iznenadivši gostujućeg vratara Marka Flekkena na spavanju. Izjednačio je Roland Sallai u 82. minuti, a pobjedu Freiburgu donio je Ritsu Doan u 111. minuti.