Strani nogometbundesliga

Borussia Dortmund preokretom do pobjede nad Herthom uz četiri gola sjajnog Haalanda, Bayern kiksao

21. studenog 2020. - 22:54

U dvoboju 8. kola Bundeslige Borussia Dortmund je u Berlinu svladala Herthu s 5-2,  a čak četiri gola je postigao Norvežanin Erling Haaland.

Hertha je dobila prvo poluvrijeme s 1-0 pogotkom Matheusa Cunhe (33), a onda je u drugom dijelu uslijedio Haalandov show - zabio je u 47., 49, 62. i 79. minuti za potpuni preokret kluba iz Dortmunda, za koji je strijelac još bio u Guerreiro (70). U 79. minuti Cunha je postigao iz penala svoj drugi gol za Herthu.

Borussia je iskoristila visoko vodstvo, pa je u drugom diojelu ušao 16-godišnji napadač Youssoufa Moukoko, koji je zamijenio upravo Haalanda i postao najmlađi igrač koji je ikad zaigrao u Bundesligi.

Ranije su Eintracht i RB Salzburg u Frankfurtu odigrali 1-1. Domaći su poveli preko Barkoka (43), a za RB Leipzig je...

18. travanj 2024 19:33