Alaves prvi put nakon 15 godina nije izgubio od Barcelone na svom travnjaku

31. listopada 2020. - 23:31

Nogometaši Alavesa uspjeli su prvi put nakon 15 godina na svom terenu izbjeći poraz od Barcelone, odigravši 1-1 (1-0) protiv Katalonaca u posljednjem subotnjem dvoboju 8. kola španjolskog prvenstva.

Alaves je poveo u 31. minuti kad je Rioja iskoristio pogrešku Barcelonina vratara Neta, oteo mu loptu i gurnuo ju u nebranjenu mrežu. Domaći su u 62. minuti ostali s igračem manje, jer je Jota zbog neopreznog starta dobio drugi žuti karton. U prvom napadu nakon isključenja Antoine Griezmann postigao je prvi ligaški pogodak u novoj sezoni prebacivši domaćeg vratara Pacheca koji je do tada, a i nakon toga bio nesavladiv te zasluženo ponio epitet igrača utakmice.

Barcelona je imala čak 25 udaraca od čega je devet bilo unutar okvira, a njih osam su blokirali obrambeni igrači...

25. travanj 2024 15:45