Rukometženski rukomet

Splitu 2010 pobjeda u derbiju Dalmacije protiv Dalamtinke, teški porati ŽARK Splita i Trogira 58

Piše Joško Dadić, David Kapetanović
21. ožujka 2023. - 22:20

U dalmatinskom derbiju rukometašica Splićanke su s lakoćom nadigrale gošće iz Ploča. Sve je. što se pobjednica tiče, riješeno već u otvarajućih desetak minuta u kojima su domaće povele s 6:0, potom i s nestvarnih 11:1. Do poluvremena tu su razliku zadržale, zabile čak 20 golova (20:10), pa je nastavak bio samo formalnost u kojemu su Pločanke tek donekle uspjele popraviti rezultat i ukupni dojam.

Blaženka Širinić, trenerica Splita 1700: - Dominirale smo od početka, ali možemo mi još bolje. Ipak, treba svim igračicama čestitati na borbenosti, a ostalo ćemo riješiti među nama, prije svega na treninzima.

Ivan Jerković, trener Dalmatinke: - Sve smo pokušali, u nastavku smo se podignuli, ali jednostavno ovaj put nismo uspjeli.

Split 2010 – Dalmatinka 31:23