Rukometeuropska liga

Nexe razbio i jake Portugalce sa deset golova prednosti

24. listopada 2023. - 23:10

Rukometaši Nexea ostvarili su pobjedu i u drugom kolu skupine D EHF Europske lige svladavši u utorak pred svojim navijačima portugalsku Bragu s 38-28 (21-12).

Strijelce hrvatskog doprvaka predvodili su Predrag Vejin i Luka Moslavac sa po šest pogodaka svaki, dok su po pet golova postigli Lovro Jotić, Manuel Štrlek i Mario Tomić. Vratar Dominik Kuzmanović je sakupio 11 obrana.

Kod Portugalaca je najbolji strijelac bio Joao Rafael Peixoto sa šest golova.

Momčad Branka Tamšea je prvu značajniju rezultatsku prednost stvorila u razdobolju od 4. do 12. miunte, kad su Našičani serijom 6-0 od 2-2 došli do prednosti 8-2. Potom je razlika polako rasla do najvećih 11 golova (18-7) u 23. minuti. Portugalci su do kraja poluvremena uspjeli spustiti zaostatak na jednoznamenkasti (21-12).

Braga je uspjevala gotovo cijelo drugo poluvrijeme ostati na jednoznamenkastom zaostatku, a najbliže što su se gosti uspjeli približiti Nexeu na sedam golova (26-19, 32-25). U samoj završnici Nexe je ipak uspio doći do okruglih deset razlike kad je Aleksandar Bakić iz "cepelina" postavio konačnih 38-28.

U drugoj utakmici 2. kola u skupni D danski Skjern je pred svojim navijačima svladao slovačku Povazsku Bystricu s čak 20 golova razlike, 42-22.

Nakon dva kola Nexe vodi s maksimalna četiri boda. Po dva boda imaju Skjern i Braga, a bez bodova je Povazska Bystrica.

Treće kolo je na rasporedu 14. studenog, kad će Nexe gostovati u Povazskoj Bystrici, a Braga biti domaćin Skjernu.

27. travanj 2024 22:53