Rukometstigli ogroman zaostatak

Norveška ostala bez polufinala na nevjerojatan način: Šveđani preokrenuli i došli do pobjede zahvaljujući pogotku Chrintza 15 sekundi prije kraja

25. siječnja 2022. - 23:00

Rukometaši Švedske pridružili su se Španjolskoj kao drugi polufinalist iz skupine 2 glavnog kruga Europskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj, nakon što su u utorak nevjerojatnim preokretom pobijedili Norvešku sa 24-23 (9-14) i tako osvajače bronce s EP-a 2020. ostavili bez polufinala.

Švedska je imala samo dva vodstva na utakmici, 2-1 u 7. minuti i konačnih 24-23 koje je iz sedmerca postavio Chrintz 15 sekundi prije kraja. Norvežanima je i remi bio dovoljan za plasman u polufinale, ali je udarac Sagosena u zadnjem napadu završio pokraj vratnice.

Ovakav rasplet se činio nemogućim šest minuta prije kraja utakmice kad je Sagosen pogodio za 23-19. No, Šveđani se nisu predali. Do kraja utakmice su ostavili Norvežane bez pogotka, dok su na drugoj strani dvaput Chrintz te po...

25. travanj 2024 23:14