Rukometnesvakidašnje

Komisija pregledom snimke uvažila prigovor Austrijanki: poništena pobjeda Hrvatska na europskom prvenstvu, ponovit će se zadnjih deset minuta

9. srpnja 2021. - 16:58

Iz bizarnog razloga pobjeda hrvatske ženske juniorske rukometne reprezentacije protiv Austrije (24:23) na Europskom prvenstvu u Sloveniji poništena je. Naime, nakon završetka utakmice Austrijski rukometni savez uputio je protest Europskoj rukometnoj federaciji (EHF) zbog naše igračice Mije Brkić koja je igrala s tri dobivena isključenja i čak postigla pobjednički gol. Nevjerojatan propust sudaca i zapisničkog stola.

Uglavnom, nakon pregleda videosnimke Disciplinska komisija EHF-a utvrdila je da je Brkić zaista dobila tri isključenja u 19., 33. i 48. minuti, pa je EHF odlučio poništiti konačan rezultat susreta te da će se završnih deset minuta i dvije sekunde ponovno odigrati, i to od rezultata 19:18 za Hrvatsku. Izuzev tih završnih deset minuta, koje bi se trebale...

23. travanj 2024 19:44