Rukometpripremni dvoboj

Dobro raspoloženje i podizanje samopouzdanja pred nastup na Euru: hrvatske rukometašice bolje od Slovenki

27. listopada 2022. - 20:56

U sklopu priprema za Europsko prvenstvo, koje počinje za osam dana, hrvatska ženska rukometna reprezentacija pobijedila je u prijateljskom susretu zatvorenog tipa jednog od domaćina, Sloveniju, 27-24 (17-10).

Hrvatska je odigrala vrlo dobru utakmicu koja može biti odličan temelj za nastavak priprema i veliko natjecanje koje slijedi. Zbog manjih problema sa stražnjom ložom Larissa Kalaus je bila pošteđena nastupa u Laškom, a u Poreču su zbog, manjih poteškoća s ozljedama, ostale Katarina Pavlović i Tena Japundža.

Jako dobro prvo poluvrijeme odigrale su hrvatske rukometašice. To posebno vrijedi za obranu. Hrvatska je otvorila susret s 4-1, a u 25. minuti je bilo već velikih 6 razlike (14-8). Do poluvremena je prednost narasla do 7 razlike (17-10).