Rukometnovi ispit

Belgiju se ne smije podcijeniti, ali pitanje je samo koliko će razlike biti za nas

Piše Toni Bilić
21. siječnja 2023. - 13:00

Hrvatska danas od 18 sati protiv Belgije igra svoju pretposljednju utakmicu u drugom krugu Svjestskog prvenstva. Pobjeda ne bi smjela dolaziti u pitanje, Belgijci su autsajderi koji su prvi krug prošli svladavši u tijesnoj utakmici Tunis s 31:29. Na startu ih je Danska nadigrala s 43:28, a onda su protiv Tunisa gotovo cijelu utakmicu bili u egalu, Tunižani su osam minuta prije kraja vodili jednim golom razlike, no Belgijci su ipak došli do dva boda.

Zatim su, također s dva gola razlike, izgubili od Bahreina (28:30), a tada su Belgijci krenuli furiozno, poveli s 5:0, no Bahrein je brzo sve preokrenuo i u nastavku imao i plus sedam, te nije bilo drame. Egipat je u četvrtak rutinski svladao Belgiju s 33:28, nije bilo neizvjesnosti jer Egipćani su već u prvom poluvremenu imali i...

20. travanj 2024 13:11