Ostaloočekivano

Njemačka je na otvaranju europskog prvenstva bila prejaka: najveći otpor hrvatski su odbojkaši pružili u prvom setu

Piše Ivan Renić
3. rujna 2021. - 18:16

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija s 0:3 je poražena u prvoj utakmici skupine D protiv Njemačke. Protivnici naših, uz olimpijske pobjednike Francuze, slove za glavne favorite za osvajanje turnira.

Najveći otpor hrvatski su odbojkaši pružili u prvom setu. Lovili smo zaostatak te u jednom trenutku izjednačili na 10-10, no za nešto više nisu imali snage. Set je bio prilično rascjepkan brojnim provjerama nakon kojih su odluke uglavnom išle na stranu Njemačke. Izbornik Emanuele Zanini iskazivao je nezadovoljstvo suđenjem, često ulazeći u rasprave sa sucima.

Drugi set puno je lakše otišao na stranu Nijemaca. Za nešto više od 20 minuta naši su uspjeli „uhvatiti“ tek 13 poena. Hrvatski blok nije uspio pronaći rješenje za servise Gyorgyja Grozera i Floriana...

20. travanj 2024 12:36