Ostaloep odbojkaša

Hrvatska u osmini finala: pobjedom nad Slovacima ‘dabrovi‘ su osvojili treće mjesto u skupini i putuju u Ostravu

8. rujna 2021. - 19:13

Hrvatski odbojkaši igrat će u osmini finala Europskog prvenstva, nakon što su u srijedu u svom posljednjem nastupu u skupini D u Tallinnu svladali Slovačku s 3-1 (25-27, 25-19, 25-19, 31-29) te tako osigurali treće mjesto.

Utakmicu osmine finala protiv drugoplasirane momčadi iz skupine B Hrvatska će igrati u Ostravi u ponedjeljak, 13. rujna. Trenutačno najbliža osvajanju drugog mjesta je reprezentacija Slovenije, ali to još mogu biti Češka ili Bjelorusija.

U prvom setu dvoboja Hrvatske i Slovačke vodila se izjednačena borba do sredine seta, kad su Slovaci s tri uzastopna poena otišli na +5 (17-12). Uslijedilo je dobro hrvatsko razdoblje u kojem su s pet uzastopnih poena izabranici Emanuelea Zaninija izjednačili na 18-18. U izjednačenoj i napetoj završnici Slovaci su...

23. travanj 2024 09:33