Ostaloodbojka

Hrvatska pobijedila Švedsku u pet setova i zadržala šanse za plasman na Europsko prvenstvo

15. svibnja 2021. - 19:23

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija pobijedila je nakon velike muke sa 3-2 (25-21, 25-22, 19-25, 21-25, 15-11) Švedsku u nizozemskom Apeldoornu na drugom kvalifikacijskom turniru skupine A za plasman na Europsko prvenstvo.

Ovom pobjedom su hrvatski reprezentativci zadržali šanse za plasman na EP, iako su neplanirano izgubili jedan bod, pa će zapravo susret u nedjelju u 16 sati protiv domaćina Nizozemske dati konačne odgovore.

Uzgred, Nizozemska je do sada nepobijeđena u skupini, nakon dvije pobjede na zadarskom turniru protekli vikend, u petak su pobijedili još jednom Šveđane, ovoga puta sa 3-1.

Hrvatski su reprezentativci u prva dva seta stalno bili i situaciji stizati suparnike; u prvom setu su tako od 8-13, 11-14, 13-16 i 14-17 uspjeli izjednačiti na 19-19, a onda u...

20. travanj 2024 02:53