Ostalofutsal

Crnica došla do prvih ovosezonskih bodova, Olmissum se vratio na vrh ligaške ljestvice

Piše K.G., J.K., V.B., T.V.
25. listopada 2021. - 10:07

Crnica je tek iz četvrtog pokušaja došla do prvih ovosezonskih bodova. I to u dalmatinskom derbiju protiv zahuktalog Vrgorca koji je na Baldekin stigao s dvije uzastopne pobjede (Square i Olmissum).

Zbog toga je Vrgorac nosio epitet favorita, ali čini se kako će ova sezona 1.HMNL biti silno izjednačena, pa će vrlo teško biti unaprijed upisivati bodove.

Dvoboj na Baldekinu bio je prava poslastica za ljubitelje futsala koji su imali priliku vidjeti čak 10 golova. Posebno atraktivno bilo je drugo poluvrijeme u kojem je momčad iskusnog trenera Mladena Perice preokrenula vodstvo Vrgorca (3:2) s tri gola u osam minuta.

Ipak, u završnicu Vrgorac ulazi samo s jednim golom zaostatka i kreće na sve ili ništa zaigravši s vratarem- igračem.

Umjesto izjednačenja, stigla je konačna potvrda pobjede Šibenčanima, koju je osigurao pogotkom s gola na gol vratar Bilić u posljednjoj minuti utakmice.

Crnica - Vrgorac 6:4 (2:2)

Šibenik - Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 100.

Suci: Nikola Jelić i Josip Dujmić.

Strijelci: 1:0 Andrijašević (5.), 1:1 Marlon (8.), 1:2 Bošković (12.), 2:2 Perić (20.), 2:3 Bošković (21.), 3:3 Žilić (27.), 4:3 Andrijašević (32.), 5:3 Popov (35.), 5:4 Bošković (36.), 6:4 Bilić (40.).

Crveni karton: Kraljević (Vrgorac) u 39. minuti. Najbolji igrač: Vlado Andrijašević (Crnica).

Crnica: Bilić, Marčić, Ćaleta-Car, Škugor, Subotić, Katuša, Popov, Andrijašević, Žilić, Šamija, Perić, Đaković, Jolić.

Vrgorac: Primić, Kraljević, Guilherme, Jakovljević, Dragičević, Govorko, Gašpar, Bošković, Marinović, Marlon, Turić, Grbavac, Vukosav, Vučić.

Alumnus - Šibenik 1983 2:4 (0:2)

Sesvete - Sportska dvorana Jelkovec.

Suci: Tomislav Katanić i Siniša Ličnić.

Strijalci: 0:1 Dekanić (7./ag), 0:2 Jurjević (8.), 1:2 Kovačić (27.), 2:2 Dekanić (28.), 2:3 Jurić (39.), 2:4 Jurjević (40.). Najbolji igrač: Mario Jarmanović (Šibenik 1983).

Alumnus Sesvete: Modrušan, Klarić, Čilić, Grubeša, Copić, Dekanić, Davidović, Tolić, Kovačić, Andrić, Ledinščak, Penava.

Šibenik 1983: Jarmanović, Jurjević, Jurić, Šućur, Matković, Milišić, Knežić, Jurković, Palavra, Pehar, Knez, Škugor.

Šibenski Funcuti slave svoju drugu uzastopnu pobjedu u gostima. Naime, novaci u 1.HMNL su poslije dva uvodna poraza, uzeli velikih šest bodova na strani i to ne teškim gostovanjima kod Universitasa i Alumnusa.

Trobod u Sesvetama zaslužili su mirnom i strpljivom igrom, ali i zahvaljujući tome što su na vratima imali raspoloženog Jarmanovića, koji je pono titulu igrača utakmice.S druge strane, domaćine su skupo stajali brojni promašaji, naročito kod rezultata 2:2.

Na poluvrijeme je momčad trenera Andrije Bakule otišla s prednošću od 2:0. Međutim, domaćini u svega dvije minute poništavaju vodstvo Šibenčana.

Uslijedilo je nekoliko dobrih prigoda Alumnusa, ali i odličnih obrana Jarmanovića. U samoj završnici, za goste zabijaju Jurić i Jurjević i tri važna boda idu na Baldekin.

Novo vrijeme - Universitas 3:3 (1:3)

Makarska - Dvorana na GSC-u. Gledatelja: 200.

Suci: Edo Vulić (Split) i Mateo Šimunov (Zadar).

Strijelci: 0:1 Kosor (13), 0:2 Šuljić (17), 0:3 Sučić (18), 1:3 Jelavić(19.), 2:3 Jelavić (29), 3:3 Kazazić (40).

Novo vrijeme: Herceg, Pulinho, Jelavić, Kazazić, B. Gašpar, Vuković, Suton, Lasić , Sanc, Musinov, R. Gašpar, Ora, Horvath, Bašković.

Universitas: Jukić, Juretić, Čule, Tustonjić, Sučić, Crnjac, Kljunak, Kosor, Radmilo, Šuljić, Miliša, Pavlović, Mijić.

Novo vrijeme i Universitas odigrali su u Makarskoj susjedski derbi koji je završio bez pobjednika, prvo poluvrijeme pripalo je splitskim “studentima”, dok je drugo otišlo na stranu domaće momčadi.

Kod momčadi Tea Strunje u prvom dijelu utakmice nije bilo agresivnosti, napad je bio neorganiziran a obrane kao da nije ni bilo.

Olmissum - Futsal Pula 4:2 (1:2)

Omiš - SD Ribnjak. Gledatelja 200. Suci: Boris Stanić i Mario Blažin.

Strijelci: 0:1 Da. Moravac (13.), 1:1 Sekulić (17.), 1:2 Luketin (19.), 2:2 Kustura (35.), 3:2 Sekulić (36.), 4:2 Kustura (40.).

Igrač utakmice: Duje Kustura (Olmissum).

Olmissum: Bilandžić, Kustura, Hrstić, Pavić, Perišić, Čizmić, Baučić, Dujmović, Horvat, Jurlina, Juretić, Kolobarić, Marić, Sekulić.

Futsal Pula: Luketin, Da. Moravac, De. Moravac, Urošević, Grbić, Galešić, Mataja, Hasanbašić, Bilić, Vukmir, Šulentić, Hrgota, Stojković, Jamičić.

Sjajnim preokretom u zadnjih pet minuta Olmissum je prebrisao minus protiv opasnog izazivača Futsal Pule i tijesno izborenom pobjedom vratio se na vrh ligaške ljestvice.

Friški prvoligaš iz Istre u Omiš je stigao s tri pobjede u prva tri kola, dok su “zeleno-plavi” iza sebe već imali jedan poraz. Iako su Puljani ostavili odličan dojam, šampioni su ubacili u brzinu više kad je bilo najpotrebnije. Golom bivšeg vratara Olmissuma Žarka Luketina s desetak metara gosti su na poluvremenu vodili 2:1 i to vodstvo držali sve do 35. minute kada je izjednačio Duje Kustura.

U narednoj minuti Antonio Sekulić svojim je drugim pogotkom donio prednost domaćinu 3:2, Pula je ulaskom u zadnju minutu pogodila gredu, da bi pobjedu Olmissuma potvrdio Kustura udarcem sa svoje polovice na prazna vrata, kada su gosti već bili igrali bez golmana.

Square – Futsal Dinamo 4:2

Dubrovnik - Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 150. Suci: Zdravko Kuran (Metković) i Miloslav Šimac (Split).

Strijelci: 1:0 Prgomet (1/AG), 1:1 Prgomet (20), 1:2 Grbeša (20), 2:2 Kuraja (23), 3:2 Gassmann (26), 4:2 Šimunović (34).

Square: Turuk, Cvjetković, Šimunović, Kuraja, Duvančić, Jurišić, Noković, Perović, Steinwandter, Đuraš, Gassmann, Čengić, Peškura, Franković.

Futsal Dinamo: Piplica, Kanjuh, Konsuo, Grbeša, Prgomet, Pavlić, Badrov, Dragaš, Mužar, Čekol, Vučković, Mudronja, Bjelić, Novak.

Čekali se dugo, dugo, predugo, ali su napokon dočekali. Malonogometaši Squarea slave.

Dobili su Futsal Dinamo u Gospinom polju. Drugi put u povijesti. Prvi put su to uspjeli u sezoni 2015./16., u 16. kolu, bilo je 8:4. Bila je to prva sezona Futsal Dinama u najvećem rangu. Nakon toga su zagrebački ‘Plavi’ dolazili šest puta, i svaki put su nešto odnijeli doma, u Zagreb.