Košarkaveliki derbi

Slavlje Splićana u Višnjiku: Mavra promašio za pobjedu, a u produžetku ‘žuti‘ su imali raspoloženije ‘tricaše‘

26. travnja 2022. - 22:24

Zadar nije uspio na najbolji način proslaviti svoj 77. rođendan, šlag je skinuo Split, koji je u dodatnih pet minuta imao raspoloženije pucače, Shorter dvije trice, Žganec i Ukić zabili su po jednu „tricu” dovoljno za „žuto” slavlje na Višnjiku!

Inače, Split je otvorio bolje utakmicu, spustili su loptu u zadarski reket , gdje su Josip Jukić i Tonko Vuko napravili velike probleme domaćinu. K tomu kod „žutih” je rastao i broj skokova, u obrani i napadu, što se na isteku prvoga poluvremenu izraženo u brojkama izgledalo 9-21! Uz sve valja izdvojiti podatak kako je Split imao čak osam napadačkih skokova koje su u pravilu pretvarali u poene. Još kad je ruku posve namjestio Shannon Shorter rezultatska prednost počela je nemilice rasti, Zadra, doslovce nije bilo nigdje....

18. travanj 2024 05:38