Hajdukdebakl u kostanaju

Katastrofa Bijelih u Kazahstanu: Hajduk ispao iz Europe nakon šokantnog poraza od Tobola

Piše R.R.
29. srpnja 2021. - 18:51

Nogometaši Hajduka završili su svoj ovosezonski europski put u drugom pretkolu Konfederacijske lige, jer ga je kazahstanski Tobol pobijedio s 4-1 u produžetku i tako nadoknadio dva gola zaostatka iz prve utakmice.

Do 56. minute bilo je 0-0, a tada je Tobol u u 11 minuta postigao tri pogotka. Vodeći pogodak za domaće postigao je Dušan Jovančić, a potom je Igor Sergejev bio precizan u 61. i 67. minuti za 3-0. Hajduku je nadu donio Emir Sahiti koji je smanjio na 1-3 u četvrtoj minuti sučevog dodatka i tako odveo utakmicu u produžetak. Konačnih 4-1 i prolaz Tobolu u treće pretkolo donio je Aškat Tagibergen u 118. minuti.

Hajduk je u Kostanaj stigao s dva pogotka prednosti koje mu je prije tjedan dana na Poljudu svojim pogocima donio Marin Ljubičić.