Domaći nogometsvi se slažu

Evo što pišu strani mediji: ‘Na terenu spektakl, na tribinama skandal‘; ‘Najluđa utakmica do sada‘

Piše Sport SD
19. lipnja 2024. - 21:54

Hrvatska je izvukla samo bod protiv Albanije. Rezultat od 2:2 u drugom kolu Europskog prvenstva svakako nije nešto što smo očekivali. Albanci su nakon jako lošeg prvog dijela Hrvatske vodili 1:0, a Vatreni su u drugom poluvremenu preokrenuli rezultat u razmaku od tri minute.

Ipak, Hrvatska nije uspjela sačuvati vodstvo te je u 95. minuti primila pogodak za podjelu bodova.

Za prolazak u osminu finala Europskog prvenstva Hrvatskoj će sada definitivno trebati pobjeda protiv Italije u zadnjem kolu, a ta utakmica se igra u ponedjeljak u Leipzigu (21 sat).

Albanski mediji slave veliki bod protiv brončane Hrvatske sa prošlog SP-a, pa tako portal Gazeta Telegraf donosi naslov:

- Srce je donijelo bod protiv Hrvatske. Albanija nikad ne umire.

Koha Jonë donosi naslov:

- Iz pakla do raja. Povijesni remi protiv Hrvatske.

Što se tiče srpskih medija, njih je više zanimalo stanje na tribini. Istina je da je tu bilo neugodnih povika za naše istočne susjede, od strane hrvatskih ili albanskih navijača.

- Na terenu spektakl, na tribinama skandal - piše Kurir. U tekstu su se oslonili na povike: "Ubij, ubij, ubij Srbina", kao i "Srbe na vrbe".

U sličnom smjeru ide i Mondo koji se slaže sa stanjem na tribini, ali ne i na terenu.

- Hrvati šokirani u 95. minuti! Na tribinama "Ubij Srbina", a na terenu rezultat za plakanje!

- Najluđa utakmica prvenstva do sada: Albanija izbila pobjedu Hrvatskoj u 95. minuti - piše Dnevni avaz.