Dugopoljci se vratili pobjedana, a Solinjani i dalje tonu

Piše Frane Vulas, Krste Mujan
20. studenog 2021. - 18:56

Nakon stanke zbog Covida-19 na klupu Dugopolja vratio se Hari Vukas, a momčad bivšeg trenera Hajduka poslije gotovo mjesec dana (dva susreta) vratila se pobjedama.

Na Kantridi pala je Opatija. Prema pobjedi goste je usmjerio pogodak nekadašnjeg igrača Hajduka Rodića, a konačan rezultat na isteku susreta postavio je Kovačević koji je umjesto Rodića pet minuta ranije ušao u igru. (Frane Vulas)

Opatija - Dugopolje 0:2 (0:1)

Rijeka - Stadion Kantrida. Gledatelja 100. Utakmica 13. kola Druge HNL: Opatija – Dugopolje 0:2 (0:1). Sudac: Martin Turčin (Tuhelj).
Strijelci: 0:1 Rodić (14.), 0:2 Kovačević (90.).
Žuti kartoni: T. Maloku i Bertoša (Opatija) te Mornar (Dugopolje).

Opatija: Berković, Klapan, Jukičić, Ivančić (od 46. Bjelanović), Bogolin (od 60. Fumić), Kožić, T. Maloku (od 66. Weitzer), Heteši (od 46. Ivičić), Bilobrk (od 46. Malinić), Grujević, Bertoša.

Dugopolje: Silić, Čerina, Brnić, Javorčić (od 69. Grozdanovski), Glavović (od 57. Maganjić), Rodić (od 85. Kovačević), Jenjić, Balić (od 85. Kekez), Bašić, Mornar, Karabatić.

Vrlo dobra momčad Orijenta bila je više od sedamdeset minuta bolji suparnik od domaćina. Samo u posljednjih dvadesetak minuta domaćin je pokušao poravnati njihovo vodstvo iz 8. minute  no za to nisu imali ni dobrog strijelca, ali ni sreće jer su u posljednjih desetak minuta imali tri velike šanse da izvuku makar jedan bod.

Međutim, u tome ih je spriječio gostujući vratar Bogić,  a u dva navrata i okvir gola.Bilo nam je čudno zašto su kasno igrači Solina upalili motore, jer bi, sigurni smo, izvukli bolji rezultat od ovoga bolnog poraza koji ih je bacio u ponor prvenstvene ljestvice. Očito ovome klubu treba totalni remont ako grad Solin želi imati nogometnog drugoligaša, a za to će imati dosta vremena do početka proljetnog dijela prvenstva. (Krste Mujan)

Solin - Orijent 1919 0:1 (0:1)

Solin - Igralište pokraj Jadra. Bez gledatelja. Sudac: Toni Dadić (Zagreb).
Strijelac: 0:1 Zrilić (8).
Najbolji igrač: Andro Švrljuga (Orijent 1919).

Solin: Topić (6), Pekić (&), Franić (6), Kušeta (6 od 77 Taraš), Durdov (5,5), Kačunko (5,5), Jukić (6), Mamić (5,.5 od 61 Tomić 6), Matić (5,5 od 77 Dujmović), Dadić (6), Vodanović (5,5 od 67 Zeljković 6).

Orijent: Bogić (7), Mulac (6), Fatić (6), Švrljuga (7), Hodža (6), Macolić (6,5 od 89  Senčar), Mohorovčić (6 od 70 Srzentić), Zrilić (7 od 85 Jelić)), Putnik (6,5), Tadejević (6 od 65 Frigan 6), Fučak (6,5 od 88 Grgić)

28. svibanj 2022 09:35