Osmaši s najvećim brojem bodova u Splitsko-dalmatinskoj županiji nisu birali samo gimnazije! Na popisu su se našla i neka strukovna zanimanja. Maksimalan broj bodova koje učenik može imati je 80. U Splitsko-dalmatinskoj županiji se, za razliku od Grada Zagreba, ne provode prijemni ispiti.
Prema podatcima koje smo dobili od Ministarstva znanosti i obrazovanja, najveći broj bodova trebao je za upis Prirodoslovne škole i to programa prirodoslovne gimnazije. Učenici koji su upisali ovaj smjer imali su u prosjeku 79,19 bodova, a ukupno su upisana 52 donedavno osmaša.
Iduća na popisu je susjedna im III. gimnazija Split čiji su program prirodoslovno-matematičke gimnazije upisala 144 učenika, a prosječan broj bodova upisanih iznosi 78,94. Prosječan broj bodova 130 učenika koji su upisali V. gimnaziju Vladimir Nazor iznosi 77,98.
Na ovom popisu našao se i program farmaceutskog tehničara u Zdravstvenoj školi Split. Prosječan broj bodova 26 upisanih učenika je 77,06. Idući na popisu je prirodoslovno-matematički program imotske Gimnazije dr. Mate Ujevića koju su upisala 24 učenika sa 76,64 prosječna boda.
Gimnazijski program Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića u Makarskoj upisalo je 26 učenika s prosječnim brojem bodova 76,43, a 156 učenika koji su upisali IV. gimnaziju Marko Marulić u Splitu u prosjeku je imalo 76,29 bodova. Program opće gimnazije u Srednjoj školi Jure Kaštelan u Omišu upisalo je 26 učenika s prosječnim brojem bodova 74,77.
Na popisu se našao i program fizioterapeutski tehničar u Zdravstvenoj školi Split čijih je 26 novoupisanih đaka imalo prosječno 74,69 bodova. Slijedi ga program tehničar za računarstvo u Elektrotehničkoj školi Split. Upisanih 48 učenika u prosjeku je imalo 74,33 boda.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....