Nogometminimalna pobjeda

Šibenik na Šubićevcu slavio nad Istrom, gol odluke zabio Deni Jurić

Piše Šibenski.hr
10. veljače 2021. - 17:53

90+4' - U sudačkoj nadoknadi Istra je pritiskala, kao uostalom i cijelu utakmicu, ali nije uspjela zabiti. Šibenik je pobijedio 1:0 i na ljestvici, makar privremeno, prestigao Hajduk na petom mjestu.

90' - Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade.

84' - Nova prilika za Istru. Opet je u glavnoj ulozi Špoljarić koji je pucao malo iskosa s desne strane kaznenog prostora, ali neprecizno. Vratar Istre nije morao reagirati.

79' - Kakva prilika za Istru, vjerojatno najbolja na utakmici. Guzina je pronašao Špoljarića koji je prevario svog čuvara, pucao s ruba peterca i pogodio vratnicu. Velika šteta za Puljane.

73' - Todoroski je imao veliku priliku za 2:0 vodstvo Šibenika. Pucao je neometan nakon prodora po desnoj strani, ali Lučić je obranio.

63' - Kakva bomba Istre. Pucao je Blagojević jako, ljevicom s nekih 18, 19 metara, a na Istrinu nesreću lopta je odsjela na gredi.

60' - Nakon primljenog gola Istra je nastavila s napadima, ali nikako ne uspijeva naći put do mreže.

52' - GOOOL! Prva prava prilika Šibenika i gol, zabio je Jurić koji je izdržao remplanje s Galileom i mirno nakon trka od centra savladao vratara Labrovića. Nakon punog sprinta Jurić je bio dovoljno miran za egzekuciju i lijepim potkopavanjem lopte pronašao put do mreže. Osmi mu je to gol sezone.

47' - I na početku anstavka opet Istra. Lončar je uposlio Špoljarića koji je lijepo stisnuo loptu s nekih 15 metara, ali ona odlazi pokraj gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjena kod Istre, Guzina je ušao umjesto Šipoša.

45+1' - U ovim trenucima označen je kraj prvog poluvremena. Na odmor se odlazi sa rezultatom 0:0

41' - U ovim trenucima u Šibeniku je počela snažno padati kiša, što bi itekako moglo imati utjecaja na igru.

40' - Poluvrijeme ulazi u završnu fazu. Sada je pucao Gržan ljevicom s nekih 20-ak metara, ali ravno u Labrovića.

28' - Trese se okvir Istrinog gola. Pokušao je sada Bulat izravno iz kornera ugroziti vrata Lučića i pogodio vratnicu.

24' - Lijepa kontra Šibenika koji je došao do kaznenog prostora Istre, ali onda se Buljat okliznuo u trenutku odluke.

20' - Špoljarić pokušava udarcem izvan 16 metara, no lopta odlazi preko gola Labrovića.

19' - Labrović sjajnom obranom spašava Šibenik, opet je zaprijetio Gržan.

6' - Šime Gržan je probio lijevu stranui ubacio dobru loptu u peterac. No, Istrin napadač Šipoš šačje loptu preko gola. Velika prilika za goste...

1' - počela je utakmica na Šubićevcu. Ajmo Šibeniče!

------------------------------------------

U zaostalom susretu 15. kola HNL-a Šibenik od 16 sati na svom Šubićevcu dočekuje posljednjeplasiranu Istru 1961. Ove sezone Narančasti su s Istrijanima odigrali tek jednu utakmicu, a u njihovom jedinom ovosezonskom susretu na Aldo Drosini Zeleno-žuti su slavili rezultatom 1:0.

Trener Krunoslav Rendulić za ovu utakmicu ne može računati na ozlijeđene Princea i Raka. Evo današnjeg sastava: