NogometSlavlje pod Nehajem

"Narančasti" prosuli dva gola prednosti; U lutriji jedanaesteraca Labrović se prometnuo u šibenskog junaka: U osmini finala prošlogodišnja repriza s Hajdukom

26. rujna 2018. - 21:25

Treneru Nehaja Nehajevu Svastu malo je falilo da i drugi put u karijeri izbaci Šibenik iz Kupa. Prvi put je to učinio kao igrač 2004. godine, postigavši pobjednički pogodak. Šibenčani su se ovoga puta pod tvrđavom Nehaj provukli kroz ušicu igle - u lutriji jedanaesteraca.

Nakon prvih deset minuta Šibenik je u Senju vodio 2:0. No, ni to mu nije bilo dovoljno da utakmicu zaključi prije jedanaesteraca! Goste je u vodstvo doveo Luka Celić golom iz slobodnjaka. Na 2:0 je povisio Antunović. Senjani su se pritom žalili da je pogodak postignut iz zaleđa.

Činilo se da će utakmica ući u mirne vode nakon ranog vodstva Šibenčana. No, tako nisu mislili Boris Pandža i sudac Tomislav Bionda. Šibenski je stoper u samo nekoliko minuta zaradio dva žuta kartona. Dojam je da je iskusnog, ali oštrog Pandžu sudac prestrogo isključio nakon duela u skoku.

Šibenska su kola poslije Pandžinog izlaska krenula strmoglavo nizbrdo. Nered je u šibenskoj obrani, pogotovo stoperu Branimiru Barišiću, radio napadač Nehaja Lucijan Tomac. U 33. je minuti stvar spasio vratar Labrović, no dvije minute poslije ni on nije mogao spriječiti Tomčev pogodak. Nehaj je već u 41. minuti bio u egalu. Iz slobodnog je udarca s desne strane pogodio Ivan Vukelić.

Do kraja utakmice su se nizali šibenski, a pogotovo senjski promašaji u situacijama „jedan na jedan“. Nekoliko je puta iz velike udaljenosti zaprijetio Nehaj, ali je krah Šibenčana lijepim intervencijama spašavao vratar Nediljko Labrović. Mladi se Sinjanin posebno istaknuo u finišu, obranivši dva jedanaesterca.

U osmini finala Kupa Hrvatske Šibenik će ugostiti splitski Hajduk. Ta utakmica na rasporedu je 31. listopada.

NEHAJ – ŠIBENIK 4:6 nakon jedanaesteraca 2:2 (2:2)
SENJ – Stadion Pod Nehajem. Gledatelja 300.
Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić) - 5,5.
Strijelci: 0:1 Celić (7), 0:2 Antunović (9), 1:2 Tomac (35), 2:2 Vukelić (41).
Jedanaesterci: 3:2 Ajdini, 3:3 Vukorepa, Prpić - brani Labrović, 3:4 Kukec, 4:4 Jasprica, 4:5 Blaić, Hajdini- brani Labrović, 4:6 Celić.
Najbolji igrač: Nediljko Labrović (Šibenik)
Crveni karton: Boris Pandža (Šibenik) u 22. minuti (drugi žuti)

NEHAJ: Baričević (5,5), Pejanović (6), Filipović (5,5), D.Prizmić (6), Rončević (6), M.Prizmić (6) (od 100. Ajdini -), Lagumdžija (6), Rubčić (6,5)(od 65. Prpić 5), Hajdini (6), Tomac (6,5) (od 81. Jasprica 5,5), Vukelić (6,5).

ŠIBENIK: Labrović (7), Blaić (5,5), Barišić (5) (od 88. Okechukwu 5,5), Pandža (5), Musa (5,5), Stanić (6), Roca (5), Celić (6,5), Fuštin (5,5) (od 46. Vukorepa 6), Kendeš (5,5) (od 61. Kukec 5,5), Antunović (6) (od 99. Prince -).

27. svibanj 2024 06:49