Mali nogometPraznik futsala

U ljepotici kola, Crnica osvojila prve bodove ove sezone: publika vidjela čak 10 golova

Piše Krešimir Gulin
24. listopada 2021. - 11:02

Crnica je tek iz četvrtog pokušaja došla do prvih ovosezonskih bodova. I to u dalmatinskom derbiju protiv zahuktalog Vrgorca koji je na Baldekin stigao s dvije uzastopne pobjede (Square i Olmissum). Zbog toga je Vrgorac nosio epitet favorita, ali čini se kako će ova sezona 1.HMNL biti silno izjednačena, pa će vrlo teško biti unaprijed upisivati bodove.

Dvoboj na Baldekinu bio je prava poslastica za ljubitelje futsala koji su imali priliku vidjeti čak 10 golova. Posebno atraktivno bilo je drugo poluvrijeme u kojem je momčad iskusnog trenera Mladena Perice preokrenula vodstvo Vrgorca (3:2) s tri gola u osam minuta.

Ipak, u završnicu Vrgorac ulazi samo s jednim golom zaostatka i kreće na sve ili ništa zaigravši s vratarem- igračem.
Umjesto izjednačenja, stigla je konačna potvrda pobjede Šibenčana, koju je osigurao pogotkom s gola na gol vratar Bilić u posljednjoj minuti utakmice.

Crnica- Vrgorac 6:4 (2:2)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 100. Suci: Nikola Jelić i Josip Dujmić. Strijelci: 1:0 Andrijašević (5.), 1:1 Marlon (8.), 1:2 Bošković (12.), 2:2 Perić (20.), 2:3 Bošković (21.), 3:3 Žilić (27.), 4:3 Andrijašević (32.), 5:3 Popov (35.), 5:4 Bošković (36.), 6:4 Bilić (40.). Crveni karton: Kraljević (Vrgorac)-u 39. minuti. Najbolji igrač: Vlado Andrijašević (Crnica).

Crnica: Bilić, Marčić, Ćaleta-Car, Škugor, Subotić, Katuša, Popov, Andrijašević, Žilić, Šamija, Perić, Đaković, Jolić.

Vrgorac: Primić, Kraljević, Guilherme, Jakovljević, Dragičević, Govorko, Gašpar, Bošković, Marinović, Marlon, Turić, Grbavac, Vukosav, Vučić.

19. travanj 2024 01:55