Košarkaproblemi na baldekinu

Trener i kapetan nakon još jednog bolnog poraza: ‘Neke stvari su neprihvatljive, igramo u grču i strahu‘

Piše Šibenski.hr
27. listopada 2024. - 08:02

Košarkaši Šibenke poraženi su u petom kolu Favbet Premijer lige od Dubrovnika rezultatom 62:74. Tako su gosti stigli do svoje prve pobjede u domaćem prvenstvu pa sada imaju isti omjer kao Šibenka (1:4), piše Šibenka.hr

Šibenka je dobro krenula i nakon prve četvrtine imali su mali zaostatak za gostima (15:18), kada se mislilo da će momčad Roka Jurline lako protiv Dubrovnika u drugoj četvrtini uslijedilo je popriličan šok. Od promašenih zicera, loših šuteva, grča, pritiska, jednostavno neke stvari nisu polazile za rukom. Na odmor se otišlo sa rezultatom 34:40. Pomoćni trener Miro Jurić već tada je rekao da su u nekoj nervozi, i Šibenka, ali i Dubrovnik.

Pokušala je ponovno Šibenka i u drugom poluvremenu, no otvaranje i tog dijela utakmice pripalo je gostima, no kapetan, iako ozlijeđen, vraća Šibenku natrag u igru te uz nekoliko igrača dolaze do samo dva koša razlike 46:48. Ipak, ekipa Dubrovnika ne ispušta prednost i završava treću četvrtinu rezultatom 48:55. Do kraja utakmice sačuvali su prednost i mirno priveli utakmicu kraju (62:74).

Roko Jurlina

Niksa Stipanicev/Cropix

Roko Jurlina, trener Šibenke: ‘Čestitam Dubrovniku na zasluženoj pobjedi. Mi smo bili u nepotrebnom grču, pritisku… Lošim odlukama smo im dali prednost i izgubili agresivnost. Njima se diglo samopouzdanje, a nama je palo.

Ne znam je li to razlog i splet svih ovih problema koje imamo, ali moramo se nekako iz ovoga izvući. Nismo danas prikazali neku razinu karaktera i onoga što smo trebali prikazati.

Problemi jesu tu. Upitan nam je bio i kapetan danas koji je imao povredu mišića prije dva dana na treningu kada je doživio tešku distorziju zgloba i pokazao je karakter kapetana. Došao je, primio je blokadu i igrao utakmicu. Za druge momke ne mogu reći da se nisu trudili, međutim, bili smo u grču, nismo donosili dobre odluke, nismo zabijali otvorene šuteve i zicere i na kraju je završilo kako je.’

Martin Junaković, kapetan Šibenke: ‘Neke stvari koje se događaju nama kako ekipi su jednostavno neprihvatljive i ponavljaju se iz utakmice u utakmicu i mislim da nismo došli na ovu utakmicu s karakterom da ćemo je i dobiti. Igra se u grču, pritisku, strahu… sve drugo mislim da je bespotrebno o tome pričati.’, piše Šibenka.hr

27. listopad 2024 08:29