KošarkaKošarka

Slavlje u Dubravi: 'Narančastima' pet strijelaca bilo dovoljno za pobjedu

8. veljače 2020. - 19:45

Košarkaši Šibenke vratili su se pobjedama nakon dva poraza od ABA ligaša Cibone i Zadra. 'Narančasti' su slavili u Dubravi i upisali važne bodove u borbi za što bolju poziciju uoči trećeg kruga prvenstva.

Šibenčani su tijekom cijele utakmice kontrolirali zbivanja na parketu. U prvom poluvremenu iši su na pogon zadarskog centra Vraneša koji je u prvih 20 minuta ubacio 15 poena.

Gdje je stao Vraneš nastavio je njegov kolega iz centarskog para Vuko, čijim je ubačajima na početku drugog poluvremena Šibenka prvi put stekla dvoznamenkastu prednost (48:38).

Sve do sedam minuta prije kraja utakmice činilo se da Dubrava ničim ne može iznenaditi Šibenku. No, tada su suci svirali diskutabilnu nesportsku Nakiću i domaćini su malo priprijetili.

Ipak, da se ne uđe u neizvjesnu završnicu pobrinuli su se Nakić, Vuko i Vladović. Zanimljivo, Šibenka je do pobjede u Dubravi došla sa samo petoricom igrača koji su se upisali u listu strijelaca (Vraneš, Vuko, Nakić, Vladović i Bašić).

Dubrava- Šibenka 78:88 (15:20, 23:23, 22:24, 18:21)
ZAGREB- SD Dubrava. Gledatelja 300. Suci: Tomislav Vovk, Nikola Perlić, Boris Hartman.
Dubrava: Proleta (11), Šarac (3), Cvitanović, Gulam (4), Vujić (4), Perić (18), Kos, Jelenek, Majić (8), Smolić (10), Šutalo (14), Šimović (6).
Šibenka: Mileković, Šarić, Vuko (25), Bašić (7), Vraneš (22), T. Ivišić, Nakić (15), Vlaić,  Jurković, Vladović (19).

18. travanj 2024 11:39