Košarkaalpe adria cup

Šibenka treći put poražena u Europi, slovačke Levice opet bolje od Narančastih

Piše Krešimir Gulin
1. prosinca 2021. - 21:03

Košarkaši Šibenke zabilježili su treći poraz u četiri utakmice koliko su odigrali u Alpe Adria Cupu. Narančasti su i po drugi put izgubili od slovačkih Levica, čime su uvelike smanjili šanse da se plasiraju u drugi krug natjecanja u kojem nastupaju po prvi put.

Momčad trenera Damira Milačića držala je rezultatski priključak tek u prvoj četvrtini, u kojoj se nije previše razmišljalo o obranama o čemu svjedoči i rezultat te dionice (30:30). Međutim, u drugoj četvrtini domaćini su podigli agresivnost u obrani, pa je Šibenka čak četiri i po minute ostala bez koša. U međuvremenu su Levice zabile 12 poena i stigle do osjetnih (42:30). Inače, u tih deset minuta su Slovaci baš nadigrali Narančaste (24:6).

Sve do kraja utakmice bilo je rutinsko odrađivanje posla za ambicioznu slovačku momčad koja su svojim redovima ima tri Amerikanca.

No, Šibenčani i nisu bili isuviše nesretni, jer su veliki posao odradili u ponedjeljak kada su slavili u važnoj prvenstvenoj utakmici u Osijeku. Narančasti su vjerojatno razmišljali i čuvali energiju za idući ispit koji ih čeka u subotu u Velikoj Gorici čime završava poduža 'ekskurzija' Šibenke, koja je u zadnje vrijeme provela puno više vremena u autobusu nego u dvorani.

Košarka: Alpe Adria Cup

Patrioti Levice- Šibenka 94:77 (30:30, 24:6, 18:20, 22:21)

LEVICE- Sportska dvorana Levice. Gledatelja 50. Suci: I. Metejek, L. Kapana, R. Petrak (svi iz Češke).

Levice: Mc Callum (14), Spano (3), Krajcovic (5), Lacy (10), Kotasek (2), Volarik (8), Juricek (4), Abrham (19), Bojanovsky (5), Bachan (10), Adamik (1), Freeman (13).

Šibenka: Kujundžić (4), Arslanagić (8), Rebić (13), Gulin (6), Bašić, Solomun (13), Antić (5), Jambrović (11), Pleadin (2), Paić (15).

22. travanj 2024 18:23