Košarkablijedi narančasti

Šibenka teško stradala na otvaranju Lige za prvaka, u napadu odigrali ispod svake kritike

Piše Krešimir Gulin
20. ožujka 2023. - 21:11

Košarkaši Šibenke uvjerljivim porazom startali su u Ligu za prvaka. Opet se pokazalo kako je Cibona nepremostiva prepreka za Narančaste, budući da su Vukovi slavili i u četvrtoj međusobnoj utakmici ove sezone.

Domaćini su ozbiljno shvatili zadatak i otvorili susret serijom 9:0. Šibenka je prvi koš postigla nakon više od tri minute kada je tricu ubacio Brocić. Već te uvodne minute dale su do znanja kakav će biti daljnji tijek utakmice.

Želi li Šibenka ‘skinuti‘ nekoga od favorita u Ligi za prvaka morat će pružiti kudikamo kvalitetnije predstave od onog što je ponudila u Draženovom domu.

Inače, protiv Cibone je dresu Šibenke debitirao 22- godišnji centar Matej Perković. Neće momak iz Livna svoj debi pamtiti po dobrome, uostalom kao i cijela ekipa ovo gostovanje u Zagrebu. Jer, kad ubaciš samo 48 koševa onda se moraš dobro zamisliti.

Cibona- Šibenka 84:48 (20:8, 25:17, 19:12, 20:11)

ZAGREB- Košarkaški centar Dražen Petrović. Gledatelja. Suci: Krunoslav Peić, Jelena Tomić i Ivan Šverko.

Cibona: Vuković (11), Radovčić (4), Perasović (15), Frančešević (4), Smajlagić (6), Majcunić (10), Mazalin (4), Baković (9), Kapusta (14), Ljubičić (7), Bundović.

Šibenka: Skorić (2), Kakar (6), Bobek, Klarin (11), Pleadin(6), Howard (4), Brocić (10), Antić (1), Perković (6), Jambrović (2), Škugor, Brajković.

18. travanj 2024 14:57