bravo našiHrvatska reprezentacija osvojila drugo mjesto na 35. Optimist team kupu u Berlinu

Piše M. I.
27. listopada 2023. - 11:06

Prošlog tjedna u Berlinu održan je 35. Optimist team kup na kojem su nastupale najbolje reprezentacije svijeta u Team raceu.

Na regati je nastupila i reprezentacije Hrvatske u sastavu Marin Stefanovski (Mornar), Ema Grabar (Uljanik) Bepo Duplančić (Labud), Zoran Jakić (Split), Borna Mohać (Val) te su se kući vratili sa odličnim drugim mjestom.

U konkurenciji je bilo 17 ekipa iz 11 zemalja.

Portoriko koji je prvi put sudjelovao u Berlinu uspio je pobijediti u obje utrke i osvojiti trofej prvenstva.

U finalu za 3. i 4. mjesto između ekipa Poljske i Švedske bilo je neriješeno nakon prve dvije regate. Švedski tim na koncu je pobijedio u trećoj utrci i osvojio brončanu medalju.

29. travanj 2024 06:31