Jedan od od najuspješnih autora jugoslavenskih televizijskih serija Siniša Pavić preminuo je u 92. godini života, objavila je u petak obitelj.
Pavić je rođen 1933. godine u Sinju, a s pet godina doselio se u Beograd, gdje je završio pravni fakultet.
Autor je scenarija za neke od najgledanijih cjelovečernjih televizijskih serija – Pozorišta u kući, Otpisanih, Vrućeg vjetra, Boljeg života i filmova poput Tijesne kože i Lafa u srcu. Boljim životom, krajem 80-ih, počinje i era Pavićevih cjelovečernjih serija, s više desetina epizoda, emitiranih po nekoliko godina, u čijem centru zbivanja je najčešće jedna obitelj.
Autor je i scenarija za 14 povijesnih TV drama, a pisao je i kazališne predstave, fimske scenarije, te objavio nekoliko romana.
Siniša Pavić rođen je 1933. godine u Sinju, a s pet godina doselio se u Beograd. Po zanimanju je bio sudac, završio je Pravni fakultet u Beogradu. 1963. godine objavio je svoj prvi roman, ljubavnu priču “Višnja na Tašmajdanu”, piše Jutarnji list.
Poslije velikog uspjeha, knjiga je pretočena u film, u režiji Stoleta Jankovića, s petnaestogodišnjom Nedom Arnerić u glavnoj ulozi.
Njegov drugi roman „Vruć vetar“ (1980) adaptiran je za istoimenu TV seriju, koja je prikazivana i u Češkoj, Mađarskoj, Rumunjskoj, Bugarskoj i Austriji, a u nekim zemljama proglašena je za najbolju TV seriju ikada prikazanu. Na TV Beograd prvi put se pojavio 1971. godine s poznatom serijom “Diplomci”. Scenarist je čuvenih serijala “Otpisani” (prvih trinaest epizoda), “Pozorište u kući” (dvadeset sedam epizoda), “Vruć vetar” i drugih.
Siniša je napisao četrnaest povijesnih TV drama: “Poslednji čin”, “Vreme zločina”, “Čovek koji je bombardovao Beograd”, “Misija majora Atertona” i drugih, kao i dramskih serija “Španac” i “Banjica”. Pisao je i kazališne predstave, romane i filmske scenarije. Autor je scenarija za filmove: „Višnja na Tašmajdanu“, „Otpisani“, „Avanture Borivoja Šurdilovića“, „Laf u srcu“, „Čudo neviđeno“, „Moljac“, „Nema problema“, „Poltron“, „Bolji život“, „Tajna porodičnog blaga“, filmski serijal „Tesna koža“.