VaterpoloDIVLJA LIGA

Srđan Subašić nanizao tri obrane četverca protiv Rele, Uvala Lapad vodila s 3:0, te 5:3 u zadnjoj, ali... Prvak ostavio krunu, doprvak otišao dalje

Piše DL
14. kolovoza 2022. - 11:50

Poznati su prvi polufinalisti Prvenstva dubrovačkih kupališta u vaterpolu. Porporela je izbacila Uvalu Lapad te čeka pobjednika Kokoti – Crvene stijene Orašac, a FUN H2O Mlini je dobio bitku protiv branitelja naslova, Kamena malog, i za finale će igrati protiv boljeg iz ogleda Elita – Lozica.

Je li bilo iznenađenja u Platu? Moglo ga je biti samo u prvom ogledu, Porporela – Uvala Lapad jer je drugo četvrtfinale između Kamena malog i FUN H2O Mlini po svemu bilo najjače četvrtfinale, jače i od preostala dva, koja se igraju ove nedjelje, 14. kolovoza (na Porporeli, 17.45 sati: Elita – Lozica, 18.45 sati: Kokoti – Crvene stijene Orašac).

Uvala Lapad – Porporela 6:8

PLAT Sudac: Ivan Matijević

UVALA LAPAD: Srđan Subašić, Bruno Kontić, Vinko Milat, Mihovil Španja, Kristijan Mehmeti, Ivan Bonić (2), Maro Pulić (1), Đivo Zec, Marko Bautović (3). Voditelj: Olaf John.

PORPORELA: Gorazd Surla, Darko Surla (1), Lukša Buconić, Bruno Pavleković (2), Ivo Ucović, Željko Margaretić (1), Ivan Boban (1), Milo Leoni (2), Miran Bikić, Nikša Labaš, Leo Bakarić (1), Dino Baralić. Voditelj: Ante Đapić.

Četvrtine: 3:1, 0:1, 2:1, 1:5.

Uvala Lapad je vodila s 3:0, 4:2 te dočekala zadnju četvrtinu s vodstvom 5:3. Ipak, nije uspjela. Porporela je u zadnjoj četvrtini napravila seriju 5:0.

Prvo ime utakmice – vratar Uvale Lapad Srđan Subašić. Pamtit će se za sva vremena kako je obranio prva tri od ukupno četiri četverca Porporele. Uvala Lapad je vodila 2:0 kad je zaustavio u prvoj četvrtini četverac Lukši Buconiću, Uvala Lapad je vodila 4:3 kad je bacio u očaj prvo Željka Margaretića, a zatim nedugo nakon toga i Mila Leonija. Bruno Pavleković je realizirao četvrti četverac za izjednačenje 5:5. Plus, Subašić je imao još nekoliko sjajnih obrana.

Nikša Doper/Zupcica.hr/

Kamen mali – FUN H2O Mlini 7:8

KAMEN MALI: Ivica Ucović, Andi Drobac, Mihael Vojnić (3), Teo Đurković, Gašpar Butigan, Mihajlo Vragolov, Dinko Guljelmović, Nikša Vragolov, Pero Banac, Andrej Drobac (1), Goran Jerković, Marko Jankuleski (1), Karlo Šabić (1), Mijo Vragolov. Voditelj: Vlaho Rajčević.

FUN H2O MLINI: Mario Sambrailo, Maro Martić (4), Hrvoje Herceg, Antonio Sentić (2), Baldo Tomaš, Maroje Mišić, Stjepan Desin (1), Maro Dabelić, Mato Miloslavić (1), Mihael Crnčević, Nikola Crnčević (1), Ivo Vlašić, Vedran Kuzman. Voditelji: Jakov Blašković i Marijo Vlašić.

Četvrtine: 1:3, 1:2, 2:1, 3:2

Super derbi četvrtfinala? Doprvak FUN H2O Mlini je otvorio utakmicu vodstvom 3:0, vodio je i 5:2, zatim 7:4 i 8:6. Vraćao se Kamen mali, četiri puta je bio na pogodak zaostatka (2:3, 4:5, 6:7 i konačnih 7:8), ali branitelj naslova nije uspio izaći iz minusa.

Mihael Vojnić je s dva pogotka u nizu početkom treće četvrtine doveo Kamen mali do 4:5, Antonio Sentić je s dva pogotka u nizu vratio FUN H2O Mlini na tri pogotka viška (7:4), Maro Martić je svojim trećim pogotkom za 8:6 u samoj završnici utakmice odbio napad prvaka te razveselio navijače ‘narančastih’.

Hladno more, kiša i vjetar stali su pred početak prve utakmice, nikoga na plaži od kupača, ali poslije uokolo terena, vanka i iz baraka baš lijep ambijent. Lukovica je sve posložila kako treba u Platu, te su se unatoč svemu odigrala u subotu prva dva četvrtfinala.

18. travanj 2024 12:34