VaterpoloVATERPOLO

REGIONALNA LIGA Golijada u Gružu, u prve tri četvrtine po 10 pogodaka, Jugaši ‘ugasili‘ Crvenu zvezdu u četvrtoj četvrtini

17. veljače 2020. - 19:42
Split, 241119. Bazen u Poljudu. Utakmica Final Four hrvatskog kupa u vaterpolu izmedju VK Jug i HAVK Mladost. Na fotografiji: Loren Fatovic.CROPIX
Jug AO – Crvena zvezda 19:15
DUBROVNIK
Bazen u Gružu. Suci: Joško Prančić (Split) i Andrija Đurašković (Kotor). Delegat: Željko Mladinić (Split).
JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić, Macan (1), Fatović (5), Lončar (1), Kržić, Tomasović (1), Lozina, Merkulov (2), Papanastasiou (1), Žuvela (2), Benić (3), Obradović (2), Jarak, Stahor (1). Trener: Vjeko Kobešćak.
CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić (3), Kasum (5), Gligorijević, Vasin, Ilić, Radojević, Milojević (1), Vukičević (4), Gusarov, Radović (2), Stojanović. Trener: Igor Milanović.
Igrač više: Jug AO 12/5, Crvena zvezda 9/0
PetercI: Jug AO, Crvena zvezda
Četvrtine: 7:3, 4:6, 5:5, 3:1

Jedanaesta utakmica – jedanaesta pobjeda Jug Adriatic osiguranja u Regionalnoj ligi. Dobio je očekivano u Gružu Crvenu zvezdu, koja se neočekivano dugo držala u igri za izbjeći poraz...

Jugaši su prvu četvrtinu s 10 pogodaka dobili sa 7:3. Imali početkom druge i plus pet (9:4), ali je Crvena zvezda do odmora svela zaostatak na dva pogotka (11:9 za Jug AO), a početkom treće bila na samo jedan pogodak zaostatka (11:10). Domaćin je nanizao tri pogotka za vodstvo 14:10, ali na isti način je uzvratila Crvena zvezda, koja je još dva puta u trećoj četvrtini bila na pogodak zaostatka (14:13 i 15:14). I u trećoj četvrtini, kao i u prethodne dvije, opet 10 pogodaka (prva 7:3 za Jug AO, druga 6:4 za Crvenu zvezdu, a treća 5:5).

U posljednjih osam minuta prvo je pogodio Loren Fatović, koji je pogotkom zaključio treću četvrtinu, a potom su Jugov niz nastavili Hrvoje Benić, Marin Tomasović... Jug AO se obranio u svih devet situacija s igračem manje.

POGLEDAJ SEMAFOR
Semafor 12. kola, ponedjeljak, 17. veljače,
Dubrovnik: Jug AO – Crvena zvezda 19:15, utorak, 18. veljače, Zagreb: HAVK Mladost – Jadran Split, slobodan je Jadran Carine (HN).

Poredak: 1. Jug Adriatic osiguranje 33 boda / 11 utakmica, 2. HAVK Mladost 27 bodova / 11 utakmica, 3. Jadran Carine (HN) 27 bodova / 11 utakmica, 4. Jadran Split 18 bodova / 10 utakmica, 5. Crvena zvezda 10 bodova / 12 utakmica.

Raspored 13. kola, srijeda, 26. veljače, Split: Jadran Split – Crvena zvezda, Igalo: Jadran Carine (HN) – Jug Adriatic osiguranje, slobodna je HAVK Mladost.