VaterpoloEUROPSKA LIGA PRVAKA |

POSLIJE KIŠE UVIJEK DOLAZI SUNCE Jugaši i drugi put svladali Spandau 04, te se vratili na pobjednički put

3. ožujka 2021. - 18:49

Vratio se Jug Adriatic osiguranje pobjedama nakon povijesnog debakla, grubog 18:3 poraza od PRO Recca večer prije. Ostvario je petu pobjedu u šestom nastupu u skupini. Dobio je i drugi ogled protiv Spandaua 04. Prvo ga je svladao na startu prvog turnira sredinom prosinca s 13:7, a sad na drugom turniru s 12:10, te plovi prema cilju – nastupu na završnom turniru Lige prvaka čvrsto držeći drugo mjesto u skupini.

Ogled dva četverostruka prvaka Europe, Spandau 04 je gotovo tri desetljeća daleko od slavnih dana koje je imao 80-ih, počeo je vodstvom Juga 2:0. Oba pogotka postigao je Loren Fatović. Novi pogodak za Jug postigao je Daniil Merkulov kad je pogodio sa stative na dodavanje Filipa Kržića za vodstvo 3:2. Nakon toga 3:0 njemačkog sastava. Hrvatski prvak je odgovorio istom mjerom. Kapetan Spandaua 04 Marko Stamm je početkom treće četvrtine izjednačio na 6:6, a u iduće dvije minute nova dva pogotka Juga: Alex Papanastasiou je postigao svoj drugi pogodak za 7:6, a Fatović je četvrti put prevario Laszla Baksu na vratima sastava iz Berlina za 8:6. Paulo Obradović je potom potpisao sjajan pogodak. Naciljao s više od šest metara gornji lijevi kut Bakse, te je drugi put momčad Vjeka Kobešćaka nanizala tri pogotka.

Međutim, nije se predao Spandau 04, koji se vratio u igru s dva pogotka, ali raspoložen je osim Fatovića bio i Papanastasiou, koji je postigao nova dva pogotka, te je Jug pet i pol minuta prije kraja imao plus tri (11:8). I opet povratak Spandaua, koji je dvije minute i 57 sekundi do kraja opet bio na samo pogodak zaostatka. Srećom, Hrvoje Benić je strijelac za 12:10. U posljednje dvije minute nije bilo pogodaka...

Jugaši se okreću CN Marseilleu, četvrtoj utakmici na (drugom) turniru u Ostiji.

Alex Obert (Jug AO) i Nikola Dedović (Spandau 04) foto: P. Mesiano / Deepbluemedia / Inside

Jug AO – Spandau 04 12:10

OSTIA Suci: Vojin Putniković (Srbija) i Alessandro Severo (Italija).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (10 obrana), Obert, Fatović (4), Lončar (1), Kržić, Garcia, Tomasović, Merkulov (1), Papanastasiou (4), Žuvela, Benić (1), Obradović (1), A. Vukojević. Trener: Vjeko Kobešćak.

SPANDAU 04: Baksa (6 obrana), Chiru, Gelen (1), Ćuk (2), Čagalj, Juengling, Strelezku, Dedović (1), Stamm (2), Kholod (3), Restović (1), Sekulić, Vernet. Trener: Petar Kovačević.

Igrač više: Jug AO 10/3, Spandau 04 8/5

Peterci: Jug AO 1/1

Četvrtine: 3:3, 3:2, 3:2, 3:3.

SKUPINA 'A'

Ponedjeljak, 1. ožujka, 4. kolo: Spandau 04 - CN Marseille 7:7, Jug Adriatic Osiguranje - CC Ortigia 8:6, Olympiacos - PRO Recco 8:14, utorak, 2. ožujka, 5. kolo: Spandau 04 – CC Ortigia 12:6, CN Marseille - Olympiacos 9:8, PRO Recco - Jug Adriatic osiguranje 18:3, srijeda, 3. ožujka, 6. kolo: CN Marseille – PRO Recco 8:10, Jug Adriatic osiguranje – Spandau 04 12:10, CC Ortigia – Olympiacos 8:10.

Poredak: 1. PRO Recco 18 bodova / 6 utakmica, 2. Jug Adriatic osiguranje 15 bodova / 6 utakmica, 3. Olympiacos 9 bodova / 6 utakmica, 4. CN Marseille 4 boda / 6 utakmica, 5. Spandau 04 4 boda / 6 utakmica, 6. CC Ortigia 3 boda / 6 utakmica.

Četvrtak, 4. ožujka, 7. kolo, 15.15 sati: CN Marseille – Jug Adriatic osiguranje, 17.45 sati: Olympiacos – Spandau 04, 20.15 sati: PRO Recco – CC Ortigia.

20. travanj 2024 07:14