VaterpoloPRVA HRVATSKA LIGA |

PAMTIT ĆE SE 14. STUDENOG 2020. GODINE Kapekaši ostvarili prvu prvoligašku pobjedu u bazenu ‘Gojko Arneri‘

14. studenog 2020. - 21:16
Opet pjeva Korčula – Kapekaši su u zaostaloj utakmici 6. kola, svojoj drugoj utakmici kod kuće, stigli do druge ovosezonske pobjede. Prvu su ostvarili također iz drugog pokušaja, ali u gostima: nakon poraza na Savi u 1. kolu od Mladosti, dobili su u Zadru istoimenog domaćina. Prvu domaću utakmicu su izgubili od Primorja EB. Drugu su dobili, te će se zbog toga pamtit subota, 14. studenog 2020. godine – KPK je upisao prvu prvoligašku radost u Bazenu 'Gojko Arneri', svom zimskom domu, kojeg je dobio 2012. godine, a ove godine je nakon gotovo 37 godina opet zaigrao u najvećem rangu.

Marijan Duhović (KPK) foto: Tonči Vlašić

KPK je sad 'uhvatio' Galeba, dobio makarski sastav s 15:12, i to je do pobjede poletio u zadnjoj četvrtini u koju je ušao s pogotkom zaostatka. Redom, bilo je 4:3 za Galeb MR u prvoj četvrtini. Na poluvremenu 7:7 jer je KPK dobio drugu četvrtinu također sa 4:3. Treća je bila 3:2 za Galeb MR, a posljednja 6:2 za KPK. Gosti su imali 2:0, 3:1, 4:2, 5:3, 6:5, 7:6, 9:8 i 10:9. I onda sjajan ulazak u posljednju četvrtinu domaćina: Tin Fabris je izjednačio na 10:10, Toni Mozara pogodio za 11:10, Bojan Matutinović za 12:10 i Marijan Duhović za 13:10. Tin Fabris je bio strijelac za 14:11, a Tomislav Denoble je minutu i 24 prije kraja pogodio za konačnih 15:12.

Zoran Mustur, trener KPK foto: Tonči Vlašić

Ako se gleda statistika: Tin Fabris je pogodio svih pet šuteva, Bojan Matutinović tri od četiri, Nenad Stojkić dva od sedam, a Marijan Duhović dva od tri, zatim Marin Ban jedan od tri, Toni Mozara jedan od sedam i Tomislav Denoble jedan od dva. Davor Skokandić je imao 6 obrana. Ostat će upisano kako je KPK pod vodstvom Zorana Mustura prvu domaću pobjedu izborio još s Antom Radovanovićem, Marinom Šegedinom, Filipom Šašićem, Frankom Fabrisom i Andrijom Boticom.

POREDAK / PRVA HRVATSKA LIGA

1. Mornar BS 12 bodova / 4 utakmice (63:37), 2. Primorje EB 9 bodova / 3 utakmice (55:20), 3. HAVK Mladost 9 bodova / 3 utakmice (50:22), 4. Jug AO 9 bodova / 3 utakmice (45:26), 5. Jadran Split 6 bodova / 4 utakmice (67:34), 6. Solaris 6 bodova / 4 utakmice (51:45), 7. OVK POŠK 6 bodova / 5 utakmica (53:64), 8. KPK 6 bodova / 5 utakmica (56:72), 9. Galeb MR 6 bodova / 5 utakmica (56:71), 10. Medveščak bez boda / 4 utakmice (35:62), 11. Zadar 1952. bez boda / 6 utakmica (45:123).
26. travanj 2024 06:56