VaterpoloFINALE PRVENSTVA |

NEOSVOJIVA TVRĐAVA GRUŽ U FINALU, TRAJE TO I DALJE, TEK JE TAKO 13 GODINA I 14 DANA Mladost za Meda nije imala rješenja, a on je za nju našao!

8. svibnja 2021. - 18:19

Čuva Jug prednost domaćeg terena, a ako je sačuva i ove godine, sačuvat će pokal prvaka u svojim vitrinama. Odbio je prvi napad Mladosti. Dobio ljutog rivala, najvećeg, u više nego dobroj prvoj utakmici finala, te u seriji na tri pobjede poveo s 1:0.

Znate li kad je zadnji put Jug izgubio u finalu kod kuće? Bilo je to prije točno 4762 dana ili, ako je lakše, prije 13 godina i 14 dana! Izgubio je tog davnog 24. travnja 2008. treću utakmicu finala od Mladosti u Gružu s 8:7, izgubio je na kraju to finale s 3:1, te ostao bez naslova. Nakon toga je, zbog čega je taj njegov niz sjajan, sudionik u čak dvanaest od trinaest mogućih finala. Ovo mu je 23. domaća pobjeda u finalu u nizu u njegovom Gružu!

Jugaši su bolje otvorili prvi čin finala. Igrač više je bio sjajan (4 od 4), te je početkom druge četvrtine bilo plus tri za Jug (5:2). Međutim, kad nisu iskoristili iduća tri, kad je s druge strane Ivan Marcelić, vratar Mladosti, u prvom poluvremenu stigao do lijepih šest obrana (Jugov vratar Toni Popadić dvije manje), na veliki odmor je momčad Vjeka Kobešćaka otišla sa samo pogotkom viška (6:5).

U trećoj četvrtini Jug je opet na plus tri (8:5), imao je tad dva bijega, Alex Papanastasiou i Loren Fatović su pobjegli čuvarima, te jurili prema Marceliću, ali oba puta im suigrači nisu bacili loptu kako treba, te su te prilike propale.

Treći put je do plus tri Jug stigao 4 minute i 54 sekunde prije kraja iz peterca, kojeg je realizirao Papanastasiou (10:7), 2 minute i 52 sekunde do kraja Fatović je s dva pogotka u nizu odveo Juga do plus četiri i riješio pitanje pobjednika.

I za kraj riječ dvije o Paulu Obradoviću. Kad ne znaš što ćeš, dodaj loptu 'Medu', kako ga od milja zovu. Već će on naći rješenje, a što Mladost ovaj put za njega nije imala.

PRVA UTAKMICA FINALA

Jug Adriatic osiguranje - HAVK Mladost 12:9 (1-0)

DUBROVNIK Bazen u Gružu. Bez gledatelja. Suci: Dragan Štampalija (Šibenik) i Raffaele Colombo (Como/Italija). Opunomoćenik: Mlađan Prvan, supervizor: Milivoj Bebić (obojica iz Splita).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (9 obrana), Obert (1), Fatović (2), Lončar (1), Kržić, Garcia, Tomasović, Merkulov (1), Papanastasiou (3), Žuvela, Benić (1), Obradović (3), A. Vukojević, I. Vukojević. Trener: Vjeko Kobešćak, pomoćnici: Đani Pecotić i Miho Bobić.

HAVK MLADOST: Marcelić (13 obrana), Radu (1), Miloš, Biljaka, Lazić (1), Dašić (1), Bukić (1), Bušlje, Visković (1), Bajić, M. Vrlić, Kharkov (1), Jurlina, J. Vrlić (3). Trener: Zoran Bajić, pomoćnici: Hrvoje Hrestak i Frano Vićan.

Igrač više: Jug AO 12/6, HAVK Mladost 16/6

Peterci: Jug AO 1/1, HAVK Mladost -

Četvrtine: 4:2, 2:3, 3:2, 3:2

FINALE PRVENSTVA 2021. GODINE

Prva utakmica, subota, 8. svibnja, Dubrovnik: Jug Adriatic osiguranje - HAVK Mladost 12:9 (1-0), druga utakmica, srijeda, 12. svibnja, Zagreb: HAVK Mladost - Jug Adriatic osiguranje (17.55 sati/HTV2), treća utakmica, srijeda, 19. svibnja, Dubrovnik: Jug Adriatic osiguranje - HAVK Mladost (17.55 sati/HTV2), eventualna četvrta utakmica, subota, 22. svibnja, Zagreb: HAVK Mladost - Jug Adriatic osiguranje, eventualna peta utakmica, srijeda, 26. svibnja, Dubrovnik: Jug Adriatic osiguranje - HAVK Mladost.

MI SMO PRVACI

Četiri kluba su osvajala naslov prvaka u proteklih 29 prvenstava Hrvatske. Najuspješniji je sa 16 naslova Jug Adriatic osiguranje, druga je zagrebačka Mladost s 10 naslova, dva je osvojilo riječko Primorje EB, a jednom je prvak bio OVK POŠK pod imenom Splitska banka.

25. travanj 2024 01:15