VaterpoloEUROPSKO PRVENSTVO (Ž)

Hrvatska preko Srbije izborila četvrtfinale u Eindhovenu, sjajno drugo poluvrijeme naših među kojima je i Jugašica Nika Alamat!

8. siječnja 2024. - 17:14

Hrvatska je u četvrtfinalu Europskog prvenstva vaterpolistica. U razigravanju za plasman među osam najboljih dobila je Srbiju u Eindhovenu s 11:8. Suparnice su vodile s 3:1, na poluvremenu sa 6:4, te uoči zadnje četvrtine sa 7:6, ali četvrta četvrtina 5:1 za naše...

Uspjehu je doprinijela i Jugašica Nika Alamat s asistencijom, te ukradenom loptom.

Naše vaterpolistice su na EP otputovale s ciljem zadržati mjesto među osam najboljih. U skupini, očekivano, nisu mogle do bodova protiv domaćina, Nizozemki, aktualnih svjetskih prvakinja, zatim protiv Grčke i Mađarske, ali u najvažnijoj utakmici bile su prave, te sad imaju priliku, ukoliko ostvare do kraja jednu pobjedu, izboriti po prvi put u povijesti nastup na Svjetskom prvenstvu, koje je idući mjesec u Dohi.

U četvrtfinalu naše već sutra, u utorak, 9. siječnja (16 sati), igraju protiv velikog favorita, Španjolske