VaterpoloPET KRUGOVA |

ELVIS I KONTA NAM ZAGORČALI ŽIVOT Hrvatska loša u napadu, Andro Bušlje: ‘Treba čestitati Australiji na pobjedi, bila je bolja u svim segmentima igre‘

27. srpnja 2021. - 14:07

Hrvatska je izgubila od Australije, koju s klupe vode Elvis Fatović i Dean Kontić, i to uvjerljivo - 11:8. Hrvatska je mogla pobjedom napraviti veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale, a ovako je Australija ostvarila uspjeh kojim je ostala u igri za četvrtfinalom.

Pet obrana Marka Bijača u prvoj četvrtini, četvrtu i petu je upisao pri rezultatu 2:3. Nakon peterca kojeg je iskoristio Maro Joković, sad je li lopta prošla ili ne zamišljenu gol crtu, suci su gledali snimku, te rekli – da, Australija je nanizala tri pogotka. Loren Fatović je prekinuo taj niz suparnika u trenutku kad smo imali dva igrača više, a Paulo Obradović je zakucao za 3:3 sjajnim udarcem nakon sjajne pete obrane našeg vratara.

Australija je protiv Crne Gore u prvoj utakmici u Tokiju povela sa 4:1, na poluvremenu vodila sa 7:6, ali izgubila nastavak s 9:3. Elvis Fatović nije bio zadovoljan kako je u nastavku utakmice 1. kola branio Joel Dennerley, te je protiv Hrvatske napravio promjenu na vratima. Opet je upisao samo jednog vratara u zapisnik. Ovaj put Anthonyja Hrysanthosa, kojeg naši nisu uspjeli svladati u drugoj četvrtini, dok je Bijač dva puta vadio loptu iz svoje mreže. Prvo je Andrew Ford iskoristio kašnjenje Ante Vukičevića, te naciljao bliži kut našeg vratara, kojeg je uspio svladati i Richard Campbell, igrač kojem su ovo četvrte Olimpijske igre, a koji je nakon nepune dvije minute igre u nastavku pogodio za 6:3 s igračem više. Prethodno naši nisu iskoristili brojčanu prednost, Jokovićev udarac je zaustavio Hrysanthos. Australija je imala i četiri pogotka viška (Putt 7:3).

Post u napadu naši su prekinuli nakon 12 minuta i 13 sekundi (Fatović 4:7), potom je Fatović pobjegao u kontru i zaradio peterac, koji je realizirao Joković (5:7). Dva pogotka su naši postigli u razmaku od 49 sekundi, a 39 sekundi prije kraja treće četvrtine nastavili su niz (Joković, prvi pogodak Hrvatske kad su snage u bazenu bile izjednačene). Na kraju treće četvrtine opet se gledala snimka, je li Australija zatresla našu mrežu prije isteka vremena. Nije, te je imala samo pogodak viška uoči posljednjih osam minuta.

Početak posljednje četvrtine bio je u znaku Australije - 8:6, 9:6 i 10:6. I već tad je bilo jasno kako je za naše kasno.

- Zakomplicirali smo ovim porazom život u Tokiju. Zasluženo smo izgubili, ušli u njihov ritam, razbranili njihovog vratara. Dug je turnir, a ovo nam je dobra lekcija - istaknuo je Ivica Tucak, hrvatski izbornik, čestitajući Australcima.

- Igra prema naprijed je bila slaba. Vremena za plakanje nema. Za dva dana je još teža utakmica - dodao je Tucak.

- Iznenađujući poraz, ali Australija je kvalitena reprezentacija. U svim segmentima igre je bila bolja. Treba joj čestitati - rekao je kapetan Hrvatske Andro Bušlje.

2. KOLO Australija - Hrvatska 11:8

TOKIO Tatsumi vaterpolo centar. Bez gledatelja.Suci: Frank Ohme (Njemačka) i Michael Goldenberg (SAD)

AUSTRALIJA: Hrysanthos (10 obrana), Campbell (3), Ford, Tomašević, Power (1), L. R. Edwards, Roach (1), Younger (1), A. Ford (1), Putt (1), Howden (1), B. Edwards. Izbornik: Elvis Fatović.

HRVATSKA: Bijač (11 obrana), Macan, Fatović (2), Lončar, Joković (3), Bukić (2), Vukičević, Bušlje, Miloš, Vrlić, Obradović (1), Garcia. Izbornik: Ivica Tucak.

Peterci: Australija, Hrvatska 2/2

Četvrtine: 3:3, 2:0, 2:3, 4:2

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u Tokiju (Garcia, Obradović, Vrlić, Miloš, Vukičević, Bukić, Joković, Lončar, Fatović, Macan, Bijač i Bušlje)
Marcel Ter Bals
POGLEDAJTE SEMAFOR

Skupina 'A', 1. kolo, 25. srpnja: Mađarska – Grčka 9:10, SAD – Japan 15:13, JAR – Italija 2:21, 2. kolo, 27. srpnja: Grčka – Italija 6:6, SAD – JAR 20:3, Japan – Mađarska 11:16.

Poredak: 1. SAD 6 bodova (35:16), 2. Italija 4 boda (27:8), 3. Grčka 4 boda (16:15), 4. Mađarska 3 boda (25:21), 5. Japan (24:31), 6. JAR bez boda (5:41).

Raspored 3. kola, 29. srpnja: Mađarska – JAR, SAD – Italija, Grčka – Japan.

Skupina 'B', 1. kolo, 25. srpnja: Australija – Crna Gora 10:15, Srbija – Španjolska 12:13, Hrvatska – Kazahstan 23:7, 2. kolo, 27. srpnja: Srbija – Kazahstan 19:5, Crna Gora – Španjolska 6:8, Hrvatska – Australija 8:11

Poredak: 1. Španjolska 6 bodova (21:18), 2. Hrvatska 3 boda (31:18), 3. Srbija 3 boda (31:18), 4. Crna Gora 3 boda (21:18), 5. Australija 3 boda (21:23), 6. Kazahstan bez boda (12:42).

Raspored 3. kola, 29. srpnja: Španjolska – Kazahstan, Hrvatska – Crna Gora (8.30 sati po hrvatskom vremenu), Srbija – Australija, 4. kolo, 31. srpnja: Crna Gora – Kazahstan, Australija – Španjolska, Hrvatska – Srbija (8.30 sati po hrvatskom vremenu), 5. kolo, 2. kolovoza: Srbija – Crna Gora, Španjolska – Hrvatska (8.30 sati po hrvatskom vremenu), Australija – Kazahstan.

Četvrtfinalni parovi: A1-B4, A2-B3, A3-B2, te A4-B1.

24. travanj 2024 07:05